ספורט הארץ

מרוקו השלימה הערב (שני) את משחקיה בשלב הבתים באליפות אפריקה עם ניצחון שלישי ברציפות. באיצטדיון אל-סלאם בקהיר פגשה מרוקו את דרום אפריקה, שנזקקה לתיקו כדי להבטיח את מקומה בשמינית הגמר. אלא שכדור חופשי בדקה ה-90 הוביל לבעיטה מתוך הרחבה של מובראק בוסופה, ומרוקו השיגה 0:1 קטן - כזה ששומר על מאזן מושלם מבחינתה ומסבך את דרום אפריקה. רק לאחר יתר משחקי שלב הבתים מחר היא תדע אם תעלה לשמינית הגמר או תישלח הביתה. 

עוד בבית 4 גברה חוף השנהב על נמיביה 1:4 והיא מצטרפת למרוקו כעולה השנייה. מקס גראדל כבש את הראשון אחרי כדור עומק של פרנק קסייה וסריי דייה הכפיל בדקה ה-58 בבעיטה מרחוק ששינתה כיוון. ג'וסלין קמאטוקה ניצל טעות של שוער חוף השנהב כדי לצמק, לפני שווילפריד זאהה ומקסוול קורנה הוסיפו לזכות המנצחת. אגב, זה היה המשחק היחיד בבית 4 שלא הסתיים בתוצאה 0:1.

בבית 3 התמונה דומה: אלג'יריה ראשונה עם תשע נקודות, סנגל שנייה עם שש וקניה עם שלוש מחכה לגזר הדין מחר. אך הפרש השערים של הקנייתים (4-) בעקבות ההפסד לסנגל 3:0 עלול לפעול לרעתם. סאדיו מאנה החמיץ פנדל בדקה ה-29, אך כיפר במחצית השנייה עם צמד ששלח את סנגל לשלב הבא ביחד עם אלג'יריה, שגברה על האחרונה טנזניה 0:3. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ