ספורט הארץ
אלחנדרו בודויה חוגג את שער היתרון מול די.סי יונייטד, הלילה
אלחנדרו בדויה חוגג את שער היתרון מול די.סי יונייטד, הלילהצילום: Scott Taetsch/רויטרס
ספורט הארץ

העלייה המובהקת במקרי הירי ההמוני בארצות הברית מסעירה את המדינה (31 בשנה האחרונה), שעדיין מקדשת את זכותם של אמריקאים להחזיק להחזיק כלי נשק בפיקוח סמלי בלבד. בסיומה של יממה בה 20 בני אדם נהרגו ו-26 נפצעו בטבח המוני באל פאסו, טקסס, ו-9 נהרגו באירוע דומה בדייטון, אוהיו, הלילה (בין ראשון לשני) קפטן פילדלפיה יוניון מה-MLS החליט לקחת יוזמה.

הניצחון של מוליכת המזרח, 1:5 על די.סי יונייטד, החל בשערו של אלחנדרו בדויה בן ה-32, שבעת חגיגת השער מיהר למיקרופון הטלוויזיה שהוצב מאחורי קו השער וצעק לאוזניהם של צופי הטלוויזיה: "היי קונגרס, עשו משהו עכשיו! סיימו את אלימות הירי. קדימה!". לאחר המשחק סיפר בדויה כי לא תיכנן לעשות זאת, אולם הרגיש שעליו לדבר ולהביע את דעתו. "אני לא מתכוון לשבת באדישות ולחכות שדברים יקרו בעוד 50 שנה", אמר לאחר המשחק, "אני רוצה שינוי - עכשיו".

בדויה, שחקן נבחרת ארה"ב, התבטא בנושא גם לפני המשחק כשכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני רואה עוד ועוד מחשבות ותפילות, זה בולשיט", כתב, "מלים ללא מעשים הן חסרות ערך. אמריקה, נראה שהפכת לחברה דיסטופית. תעשו משהו! נמאס!".

"אנחנו יכולים להתחיל בבדיקות רקע מחמירות יותר", השיב בדויה בתגובה לשאלות בציוץ, "חוקי אזהרה, לבצע רישום של רכישת נשק, להדק את התקנות בנוגע לחנויות נשק, להטיל מסים על תחמושת". 

בדויה, אמריקאי ממוצא קולומביאני, חזר לליגה הבכירה בארה"ב לאחר חמש שנים באירופה בהן שיחק בריינג'רס הסקוטית, הלסינגבורג השוודית ונאנט הצרפתית, ממנה הגיע לפילדלפיה ב-2016. בנבחרת הלאומית הוא רשם 66 הופעות. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ