בשל קרבה לקבוצות ניאו-נאציות, מועדון הכדורגל קמניצר פיטר את הקפטן שלו

דניאל פראן, שבעברו מספר שערוריות הקשורות לימין הקיצוני בגרמניה, פוטר לאחר שנצפה ביציע עם מנהיגים בקבוצות אוהדים המזוהים עם הימין הקיצוני: "בשל סימפתיה ברורה לראשי חוגי האוהדים המשתייכים לימין הקיצוני, הוחלט לפטר את פראן באופן מיידי"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל פראן במדי קמניצר. הקפטן פוטר בגלל קירבה וסימפטיה לקבוצות אוהדים המזוהות עם הימין הניאו-נאצי
ספורט הארץ

העיר קמניץ עלתה לכותרות בשנים האחרונות בעיקר בשל הפגנות של קבוצות ימין קיצוניות וקבוצות ניאו נאציות בעיר שבמזרח גרמניה. המוניטין שדבק בעיר בעקבות תקיפות אנטישמיות לצד הפגנות אלימות דבק גם בקבוצת הכדורגל - קמניצר - שמנסה במשך שנים להתנער מהתדמית האנטישמית של העיר. היום (שלישי), בעלי המניות של המועדון העלו הילוך במלחמתם באנטישמיות ובחוגי האוהדים האנטישמים כשהחליטו לפטר את קפטן הקבוצה, דניאל פראן, בשל "סימפטיה ברורה לראשי חוגי האוהדים המשתייכים לימין הקיצוני".

התקרית שגרמה למועדון מהליגה השלישית בגרמניה לפטר את הקפטן של התרחשה במשחקה האחרון של קמניצר, אותו פראן נאלץ לפספס בשל פציעה. במקום לשבת מעל הספסל לצד חבריו לסגל, בחר פראן לשבת ביציע עם האוהדים. אך לא הבחירה לשבת ביציע היא זו שהובילה לפיטוריו אלא האנשים שבחר להתיישב לידם. החלוץ ששיחק בעברו ברד בול לייפציג התיישב לצד ראשי קבוצות אוהדים הידועים בתפיסת עולמם הניאו-נאצית.

רק בחודש מרץ האחרון נקנס פארן על ידי המועדון לאחר שבמהלך חגיגת שער חשף חולצה התומכת באקטיביסט הימני קיצוני תומס הלר. פארן התנצל על התקרית אך כעת המועדון טוען, בהודעה רשמית, כי זאת היתה "פארסה" להאמין להתנצלות של הקפטן. "הוא לא מסוגל ולא רוצה לקחת אחריות על מעשיו ולשאת באחריות של סרט קפטן במועדון כדורגל". עוד נכתב בהודעה הרשמית של המועדון: "דניאל פראן, אין לך יותר מקום בקמניצר".

אחרי המהוהמות בעיר קמניץ באוגוסט 2018, מועדון הכדורגל של העיר הצהיר כי הוא רואה את עצמו "מחוייב למלחמה בקיצוניות מימין", היום הוא עשה צעד משמעותי לביסוס אותה הצהרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ