הקרב על המונדיאל: קריאה לפיפ"א לאפשר כניסת אוהדים ישראלים לקטאר ב-2022

הארגון הבינלאומי Stand With Us קרא לגוף המנהל של הכדורגל לדאוג מבעוד מועד לכך שאוהדים ישראלים יוכלו להגיע לקטאר במהלך המונדיאל: "אם קטאר תורשה לאסור על אוהדי ישראל להיכנס לשטחה, הדבר ישקף באופן שלילי את פיפ"א"

אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלוגו של גביע העולם בקטאר על בניין בדוחא
אור בוקר

למרות שיש עדיין זמן רב עד פתיחת משחקי מונדיאל 2022, שייערכו בקטאר, יש מי שמעוניין למנוע בעיות לציבור האוהדים הישראלי מבעוד מועד. ארגון Stand With Us - ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח, המחנך אודות ישראל בארץ ובעולם - קורא לפיפ"א להבטיח שממשלת קטאר תנפיק אשרות כניסה לאוהדים הישראלים המבקשים להגיע למדינה ולצפות במשחקי גביע העולם.

חשוב לציין כי נכון להיום ישראל אינה נכללת ברשימה המקוונת שכוללת 250 לאומים הזכאים לאשרת כניסה למדינה. בהקשר זה, עולה השאלה לגבי סעיף 22 בקוד האתיקה של פיפ"א, לפיו "אסורה פגיעה בכבוד או ביושרה של מדינה, אדם פרטי או קבוצת אנשים באמצעות מילים או מעשים מזלזלים, או מפלים בגלל גזע, צבע עור, אתניות, לאום, מוצא חברתי, מין, מוגבלות, שפה, דת, דעה פוליטית או כל דעה אחרת, עושר, מוצא או כל מעמד אחר, נטייה מינית או סיבה אחרת".

"אנו קוראים לפיפ"א לא להבקיע גול עצמי ולעמוד מאחורי קוד האתיקה שלה, אשר מבוסס על הגנה על הכדורגל הבינלאומי מפני מהלכים לא חוקיים או לא מוסריים. אם מותר לקטאר לאסור על הגעת אוהדים על בסיס מוצא לאומי, זו תהיה הפרה ברורה של הנחיות", אמרה מנכ"לית ומייסדת Stand With Us, רוז רוטשטיין, "אנו קוראים לוועדת האתיקה של פיפ"א לחקור ולשפוט את התנהלותה של ממשלת קטאר בעניין זה כדי להבטיח שאוהדי הכדורגל מכל המדינות והלאומים יוכלו להיכנס לקטאר כדי להשתתף במונדיאל 2022. אם קטאר תורשה לאסור על אוהדי ישראל להיכנס לשטחה, הדבר ישקף באופן שלילי את פיפ"א, שהפכה את נושא קבלת האחר לסימן ההיכר העיקרי שלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ