עוזי דן
עוזי דן
ליאו מסי, העונה. הגן על ארנסטו ולוורדה
ליאו מסי, העונה. הגן על ארנסטו ולוורדהצילום: ALBERT GEA/רויטרס
עוזי דן
עוזי דן

ליאו מסי דיבר בריאיון נרחב לתקשורת הקטאלונית על מגוון של נושאים, אך כותרת אחת מרכזית יצאה משם: הכוכב הארגנטינאי היה קרוב לעזוב את ברצלונה ב-2013-2014 בגלל המשפט שהתנהל בעניינו מול רשויות המס בספרד. "לא רציתי לעזוב את ברסה, אבל כן את ספרד. עשו לי עוול עם המשפט, לא כי רציתי לצאת מברסה, אלא מספרד כולה", אמר מסי, "הרגשתי שלא מתייחסים אליי יפה ולא רציתי להמשיך להיות כאן. כמובן שלא באמת קיבלתי הצעה רשמית מאף קבוצה כי רציתי להיות במועדון".

כיום, בכל אופן, ברור למסי שהוא יסיים את הקריירה בקבוצה בה החל אותה. "כיום הרצון שלי הוא לסיים כאן את הקריירה, בגלל מה שאני מרגיש למועדון וכמה שאני מכיר את העיר", סיפר הארגנטינאי, "גם בשביל הילדים שלי, שלא יצטרכו לעבור למקום אחר ולהיפרד מהחברים שלהם, כמו שקרה לי בילדות. אשאר בברצלונה אחרי שאפרוש מכדורגל".

מסי, ב-2015. "לא באמת קיבלתי הצעה רשמית מאף קבוצה"
מסי, ב-2015. "לא באמת קיבלתי הצעה רשמית מאף קבוצה"צילום: רויטרס

על העונה הנוכחית, שנפתחה עם תוצאות מאכזבות, אמר מסי: "פתיחת העונה היתה לא קלה, אבל יש לנו קבוצה עם שחקנים נהדרים שרוצים לזכות בכל התארים. בשנים האחרונות תמיד היה לנו פרויקט מנצח, אבל פישלנו בשתי העונות האחרונות בליברפול וברומא". מסי, שמודע לביקורות סביב ארנסטו ולוורדה, גיבה אותו באופן מוחלט. "אנחנו פישלנו, לא המאמן", הבהיר הקפטן, "ההפסד לליברפול היה באשמת השחקנים. ידענו שזה יכול לקרות כי הגענו עם הניסיון מרומא. נלחצנו והיינו רעים, זה לא באשמתו. במועדון החליטו שהוא יישאר ואנחנו השחקנים שמחים על כך".

הפרעוש אמר בין השאר כי הוא רצה שניימאר ישוב לברסה: "אם הוא היה איתנו אין ספק שהאפשרות שלנו לזכייה בכל התארים היתה גדולה יותר. אנשים שפטו את הדרך בה עזב, אני רציתי שיבוא קודם כל מבחינה מקצועית וגם חברית. בניגוד למה שאומרים לא דיברתי עם ההנהלה. הוא מצטער שעזב אותנו והבין שעשה החלטה רעה".

כמו כן אמר מסי כי הוא מקווה לזכות שוב בכדור הזהב, אבל "פרסים אישיים פחות חשובים", והמטרה הגדולה שלו העונה היא זכייה בליגת האלופות. "זה יהיה מאכזב לסיים שנה נוספת בלי זכייה בצ’מפיונס", אמר, "כי זו המטרה של כולם – להביא את הגביע הזה הביתה. פספסנו בשנים האחרונות כמה הזדמנויות לזכות במפעל".

ארנסטו ולוורדה. "שמחים שהוא נשאר"
ארנסטו ולוורדה. "שמחים שהוא נשאר"צילום: Joan Monfort/אי־פי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ