שערוריה בפורטוגל: חלוץ פורטו נטש משחק בגלל קריאות גזעניות של אוהדי היריבה

מוסא מארגה ספג הקנטות וקריאות גזעניות מהקהל של ויטוריה גימארש כבר מהחימום. לאחר שכבש את שער הניצחון הוא הצביע בתגובה על צבע עורו והמשיך לספוג קריאות גזעניות. תשע דקות לאחר מכן הוא נטש את המגרש בזעם. "הכדורגל הפורטוגלי צריך להתבייש", הגיבו בפורטו

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוסא מארגה מסמן את תסכולו מהקהל המקומי בויטוריה, אמש
מוסא מארגה מסמן את תסכולו מהקהל המקומי בויטוריה, אמשצילום: AFP

מקרי הגזענות בכדורגל האירופי ממשיכים להעיב על סדר היום של הספורט. חלוץ פורטו, מוסא מארגה, נטש אמש (ראשון) את כר הדשא במשחק הניצחון 1:2 של קבוצתו מול ויטוריה גימארש בחוץ, אחרי שסבל מקריאות גזעניות מצד הקהל המקומי. 

מארגה בן ה-28 החל לצאת לכיוון הספסל בדקה ה-69, תשע דקות אחרי שכבש את שער הניצחון במשחק. הקריאות כלפיו החלו כבר מהחימום. מארגה, שחקנה לשעבר של ויטוריה, ספג נהמות וקריאות בוז לאורך כל המשחק. אחרי שכבש, הוא חגג והצביע על צבע עורו השחור, מה שהגביר את הקריאות נגדו. 

כאמור, תשע דקות לאחר מכן, הוא כבר לא יכל לספוג את האווירה ובחר והחל ללכת לכיוון הספסל. שחקני קבוצתו, באופן שגרר תהיות ברשת, ניסו לעצור את החלוץ ממאלי, במקום, אולי, להצטרף אליו. מארגה עצמו סימן לקהל שני אגודלים למטה. ניסיונות השכנוע של שחקני קבוצתו, כמו גם שחקני היריבה, הוא התעקש לנטוש את המשחק והוחלף על ידי מאמנו, סרג'יו קונססאו, בווילסון מאנפה. 

שחקנים מנסים למנוע ממוסא מארגה לנטוש את המגרש, אמשצילום: AFP

בירידה לחדר ההלבשה מארגה המשיך לצעוק לעבר האוהדים ואף הפנה לעברם אצבע משולשת. לאחר המשחק, פרסם השחקן פוסט באינסטגרם בו כתב שאוהדי הקבוצה הביתית ש"הגיע לאצטדיון כדי לקרוא קריאות גזעניות הם אדיוטים". הוא גם ביקר בחריפות את צוות השיפוט שהוציא לו כרטיס צהוב: "אני גם מודה לשופטים שלא הגנו עליי ועל שנתנו לי כרטיס צהוב כי הגנתי על צבע עורי. אני מקווה שלא אתקל בכם יותר לעולם במגרשי הכדורגל. אתם בושה!!!!".

מאמנו, שנראה תוך כדי האירוע צועק לעבר הקהל "זאת בושה" התייחס למקרה בסיום. "אנחנו מזועזעים לגמרי ממה שקרה", אמר קונססאו, " אני מכיר את התשוקה שקיימת בויטוריה ואני חושב שרוב האוהדים אינם מסכימים עם ההתנהגות של אלו שהעליבו את מוסא כבר מהחימום". 

באתר של פורטו תיארו ההתרחשות במשחק כ"אירוע עצוב שצריך לגרום למועדון מגימארש ולכדורגל הפורטוגלי להתבייש". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ