סוכן שתיווך בהעברות של ניימאר וגיא אסולין חשוד בהונאה של עשרות מיליוני יורו

פאלי רמדאני, בעל אחת הסוכניות הגדולות בכדורגל האירופי נחשד שלא דיווח על כספים שקיבל בהעברות שונות. בעקבות חשיפה של "פוטבוליקס" משטרת ספרד פתחה בחקירה והחרימה מביתו של הסוכן מסמכים

עוזי דן
עוזי דן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ניימאר, הועבר לפריז סן ז'רמן תמורת 222 מיליון יורו
ניימאר, הועבר לפריז סן ז'רמן תמורת 222 מיליון יורוצילום: Martin Meissner/אי־פי
עוזי דן
עוזי דן

האנשים החזקים בכדורגל העולמי בשנים האחרונות הם סוכני הכדורגל. הם גוזרים קופונים על ההעברות הגדולות ולעיתים מעורבים גם בהחלטות מקצועיות של הקבוצות. לאחרונה אף החליטו בפיפ"א להילחם בסוכנים ולפקח על עבודתם.

היום (שלישי) נפתחה בספרד חקירה נגד סוכן השחקנים פאלי רמדאני, בחשד להונאות שמגיעות לעשרות מיליוני יורו. רמדאני, שהסוכנות שלו נחשבת לחמישית בגודלה בשוק הכדורגל העולמי, קשור בין היתר להעברת ניימאר לפאריז סן ז'רמן וגם לגיא אסולין הישראלי.

החשד הוא שהסוכנות של רמדאני, והוא עצמו, קיבלו כסף רב מתחת לשולחן בנוגע להעברות שונות, בלי לדווח. רק ב-2019 עשתה הסוכנות שלו עסקאות בשווי 500 מליון יורו וגזרה עמלות של 49 מיליון יורו.

בעקבות הדלפות של האתר פוטבוליקס פתחה משטרת ספרד בחקירה נגד הסוכן המקדוני המתגורר בספרד וקשור למאיורקה לה תיווך כמה שחקנים, לרבות גיא אסולין ב-2014. המשטרה הספרדית פשטה היום על ביתו בסמוך לפאלמה דה מאיורקה והחרימה מסמכים רבים. המשטרה הודיעה שיחידת החקירות הפיננסית שלה פועלת במקביל יחד יחד עם רשויות המס במדינה.

תגובות