נשיא אופ"א על הגזענות ביציעים באירופה: "לא צריך לפחד להפסיק משחקים"

אלכסנדר צ'פרין התבטא בחריפות כנגד התופעה של קריאות גזעניות, נהמות והנפת שלטים המכילים תוכן גזעני מצד אוהדים בליגות באירופה: "הבעיה אינה על המגרש, הבעיה היא בחברה שלנו"

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא אופ"א אלכנסדר צ'פרין בקונגרס אופ"א, היום. "לא צריך לפחד להפסיק משחקים בגלל קריאות גזעניות", אמר הנשיא
נשיא אופ"א אלכנסדר צ'פרין בקונגרס אופ"א, היום. "לא צריך לפחד להפסיק משחקים בגלל קריאות גזעניות", אמר הנשיאצילום: YVES HERMAN/רויטרס

נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין אמר היום (שלישי) במסיבת עיתונאים בסיום קונגרס הארגון באמסטרדם, כי הורה לראש הכדורגל האירופי "לעלות מדרגה" במאבק בגזענות.

אופ"א היתה נתונה לאחרונה תחת ביקורת, די מוצדקת יש לומר, על כך שאינה פועלת מספיק נגד תופעות של גזענות במקומות שונים ביבשת, כולל קריאות, נהמות ושלטים מצד אוהדים, ש"נעלמו" מעיני השופטים ומאוזניהם.

"הבעיה אינה על המגרש", אמר צ'פרין, "שם הגיוון הוא הגדול ביותר מכל ספורט אחר, ואולי מכל קהילה. הבעיה היא בחברה שלנו, זה צריך להיפסק. דברים צריכים להשתנות". "אנחנו צריכים להתחיל בכך שנאכוף את החוקים שכבר קיימים", המשיך הנשיא, "זו תהיה נקודת פתיחה טובה מאוד. כלומר, ליישם את חוק "שלושת הצעדים" ואם צריך להפסיק משחקים, לא צריך לפחד לעשות זאת".

צ'פרין סיפר כי בשלוש העונות האחרונות שוחקו 39 משחקים ללא קהל ועוד 73 משחקים עם קהל חלקי, כעונשים על קריאות גזעניות במדינות החברות באופ"א. "זה מראה שאנחנו פועלים ככל יכולתינו אבל גם מראה את עומק הבעיה", אמר נשיא אופ"א.

הוא מנה גם את הישגי הארגון, הכוללים עלייה של 38% בהכנסות בשנה האחרונה וחלוקת למעלה מ-50% רווחים לקבוצות. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ