שר הספורט באיטליה: "לא רואה איך תחרויות הספורט חוזרות בעוד חודש"

בעוד קבוצות הסרייה A קבעו דיון ב-3 באפריל לקראת אפשרות חזרה למשחקים, שר הספורט במדינה פסימי יותר. ליגת הראגבי במדינה מוכת הקורונה ביטלה את העונה

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקן נבחרת איטליה בראגבי מקסים מבנדה. מתנדב כנהג אמבולנס
שחקן נבחרת איטליה בראגבי מקסים מבנדה. מתנדב כנהג אמבולנס צילום: AFP

בכדורגל עוד מקווים לחידוש הליגה בסוף אפריל או תחילת מאי, אבל זו הערכה אופטימית , כנראה מדי. שר הספורט האיטלקי, וינצ'נזו ספאדפורה אמר: "כל מה שאני יכול להגיד בודאות זה שאם התנאים הבריאותיים יאפשרו לנו לחזור ולהתחרות זה יהיה ללא קהל ואני לא רואה את זה קורה עוד חודש וקצת".

התאחדות הראגבי של איטליה הודיעה היום כי העונה של ליגת הרוגבי המקומית (ספורט שנחשב במקום שביעי-שמיני בפופולאריות שלו באיטליה) מבוטלת. לאור מגיפת הקורונה והמצב החמור באיטליה החליטו אנשי הראגבי להיות ריאליים ולא לחכות יותר והכריזו על כך שהעונה בוטלה, לא תוכרז אלופה ולא יהיו יורדות או עולות. 

אחרי כמה וכמה קבוצות באירופה שקיצצו משכורות בגלל המצב והפגיעה בהכנסות, הגיעה היום גם תורה של הקבוצה הקטנה של העיר ברצלונה, אספניול. המועדון  הודיע על קיצוץ של  70 אחוז במשכורות השחקנים, המאמנים וגם של הצוות המקצועי.

"סגל הקבוצה מבין את המצב העדין, והראה רצון להגיע להסכם עם המועדון מבלי לנקוט בצעדים דרסטיים", נאמר בהודעה, אולי עם רמז לברצלונה - בה התנגדו בתחילה השחקנים לקיצוץ קטן יותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ