ההנהלה לשחקניה: קצצו 50% מהשכר שלכם או שתשוחררו מהמועדון

בעוד קבוצות ברחבי העולם מנהלות משא ומתן מול שחקניהן עקב המשבר הכלכלי שנוצר ממגיפת הקורונה, הארטס הסקוטית איתרה סעיף בתקנון שמאפשר לה לקבוע עובדות. כעת המועדון מכחיש: "עדיין לא החלטנו להשתמש בזכותנו"

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוהדי הארטס, העונה
אוהדי הארטס, העונהצילום: Reuters/Jason Cairnduff

ברחבי העולם ממשיכות קבוצות להיאבק מול שחקניהן במטרה לקצץ בשכר בגלל המשבר שנוצר ממגיפת הקורונה, אך נראה שבהארטס הסקוטית העדיפו לקבוע עובדות בשטח.

על פי פרסומים בסקוטלנד, הנהלת הקבוצה הודיעה לשחקניה לבחור - לקצץ 50% משכרם החל מסוף החודש הנוכחי או להשתחרר מהמועדון. הארטס, שממילא נמצאת בקשיים כלכליים, מנצלת בכך סעיף בתקנון הליגה הסקוטית שמאפשר לקבוצות לחתוך עד 50% משכר השחקנים במקרה של ירידה של יותר מ-50% בהכנסות המועדון בגלל מקרי "כוח עליון".

"בשלב שזה עדיין לא החלטנו להשתמש בזכותנו ואנו מנסים למצוא פתרון חלופי לבעיות הכלכליות אליהן נקלע המועדון בעקבות השבתת המשחקים", הודיעה הקבוצה בעקבות הפרסומים, "אנו מתכוונים לשלם את המשכורות כפי שהן עד לסוף החודש, אך אנחנו לא מוותרים על זכותנו לבטל חוזים עם שחקנים בהמשך כדי להבטיח את עתיד המועדון".

הארטס היא רק הסנונית הראשונה ושאר הקבוצות הסקוטיות צפויות ללכת בעקבותיה. מלבד זאת, הארטס שוקלת למכור כמה משחקניה ברגע שייפתח חלון ההעברות, בהם הכישרון בן ה-17 וחצי הבלם ארון היקי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ