נשיא הליגה הספרדית: "שוקלים לחדש את העונה ב-29 במאי או ב-6 ביוני"

חאבייר טבאס הצהיר בפני נציגי התקשורת הזרה בספרד על כוונת ראשי הליגה לחדש את העונה. לדבריו, ההפסד הכספי במידה שתבוטל לגמרי מוערך במיליארד יורו. דיווח באיטליה: בסריה A מתכננים להחזיר את הליגה למחנה מבודד של חודש וחצי כדי לסיים את העונה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסי חוגג עם ג'ורדי אלבה, העונה
מסי חוגג עם ג'ורדי אלבה, העונה. ברצלונה תשוב להיאבק על האליפות?צילום: Joan Monfort/אי־פי

חאבייר טבאס, נשיא הליגה הספרדית, הצהיר היום (שלישי) כי נשקלת האפשרות לחדש את עונת 2019/20 "ב-29 במאי או ב-6 ביוני".

בשיחה עם נציגי התקשורת הזרה הוסיף טבאס כי מדובר בכוונה של כמה ליגות באירופה, ואף טען כי אם הליגה הספרדית אכן תצא לדרך במאי - המפעלים האירופיים ישובו לפעילות בתחילת חודש יולי; ואם הראשונה תחל ביוני, ליגת האלופות והליגה האירופית יחודשו בסוף יולי.

"שלוש אפשרויות נבחנות", אמר טבאס, "הראשונה היא להתחיל בסוף חודש מאי, וכך לקיים את משחקי הנבחרות ביוני וביולי. השנייה היא לשוב לפעילות בתחילת יוני, ולערוך את שאר המפעלים בסוף חודש יולי. והאפשרות השלישית היא לשוב בסוף חודש יוני, לסיים את העונה ביולי ולהתחיל את המפעלים האירופיים באוגוסט".

חאבייר טבאס. לא חושב על ביטולצילום: Paul Hanna/רויטרס

טבאס שיתף גם את תחושותיו בנוגע לאפשרות הרביעית - ביטול העונה. "זה עולה לראש רק כשאני הולך לישון, כמו סיוט", אמר נשיא הליגה הספרדית, "כשאני ער, אני לא חושב על זה. בשלב הזה לא צריך לדון באפשרות הזאת, כי אין צורך בכך". טבאס הוסיף כי כבר עתה ידוע כי אם העונה לא תסתיים כסדרה, הליגה תפסיד מיליארד יורו. אם המשחקים יתקיימו ללא קהל, ההפסד מוערך ב-350 מיליון יורו. 

התכנית האיטלקית

גם באיטליה יש תכנית מגירה חדשה, בדומה לכזו שעלתה באנגליה, לקיים סוג של מחנה בידוד לקבוצות הסריה A ולחדש את הליגה - כך מדווח בלה רפובליקה. על פי הדיווח, כל המשחקים יתקיימו באיזור רומא - באולימפיקו ובשני איצטדיונים קטנם נוספים - כולם בלי קהל.

לפי התכנית ייתכנסו כל הקבוצות בסוף מאי או תחילת יוני  - התאריכים שהוזכרו הם 20 במאי, תאריך כלשהו בתחילת יוני, ו-28 ביוני - לבערך 45 ימים. הם ישהו במתחמים מבודדים, יעברו בדיקות, וכל משחקי הליגה יתקיימו בפרק זמן זה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ