מומחה איטלקי למחלות זיהומיות: "עם כללים נוקשים אפשר לחזור ולשחק תוך חודש"

התאחדות הכדורגל באיטליה יצרה פרוטוקול חזרה למשחקים וראש המחלקה למחלות זיהומיות במכון לבריאות לאומית במדינה אישר שבאמצעותו יוכלו לחזור ולשחק, אך לא כעת

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המפגש בין יובנטוס לאינטר, העונה. המשחקים ימשיכו להתנהל מאחורי דלתיים סגורות
המפגש בין יובנטוס לאינטר, העונה. המשחקים ימשיכו להתנהל מאחורי דלתיים סגורותצילום: Marco Alpozzi/אי־פי

ד"ר ג'ובאני רצה, ראש המחלקה למחלות זיהומיות במכון לבריאות לאומית, הגוף המדעי הבכיר של מערכת הבריאות הציבורית באיטליה טוען שאפשר יהיה לחזור ולשחק כדורגל במדינה. "הסרייה A תוכל לחזור בעוד כחודש ולשחק מאחורי דלתיים סגורות ותחת אמצעי ביקורת נוקשים", אמר אתמול (רביעי) לתקשורת באיטליה.

התאחדות הכדורגל בארץ המגף כבר יצרה פרוטוקול שיפרט כיצד יש לקיים משחקים בתקופה זו ובאמצעותו המשחקים יוכלו להתחדש. ההתאחדות מכוונת לחזור ולהתאמן בתחילת מאי, במידה שלא תאושר לה החרגה לסוף אפריל. "נכון לעכשיו הם לא יכולים לחזור ולשחק אך הם כן יוכלו בעוד חודש", אמר רצה, "זה יהיה מאחורי דלתיים סגורות ועם אמצעי ניהול והשגחה קפדניים ומחמירים מאוד. בכל פתיחה של משהו יש סיכון. עלינו להפחיתו ככל האפשר באמצעות כללים נוקשים. ההתאחדות האיטלקית מאמינה שהכללים שיצרה יפחיתו למינימום האפשרי את הסיכון".

על פי הכללים, ייערכו בדיקות דם וכן באמצעות מטושים באופן קבוע לשחנים ואנשי צוות בזמן החזרה והמשחקים, על מנת לזהות אם מי מהם נדבק בווירוס הקורונה או נושא נוגדנים. השחקנים יתאמנו וישחקו במקומות מבודדים ויישארו תחת השגחה עד לסיום העונה.

צ'ירו אימובילה ולאציו מול ורונה, העונה. פחות התחברו להמלצה הקודמת של רצהצילום: Alfredo Falcone/LaPresse ALFREDO

דבריו האחרונים של רצה מנוגדים לדברים שאמר בתחילת השבוע, אז התנגד לחידוש העונה עקב המגע הרב העלול להדביק שחקנים. הוא ניסה אז לחזק עמדתו בכך שבשלב זה חידוש המשחקים מגיע בשלב מאוחר של העונה ושהוא מתנגד גם כי הוא אוהד רומא. דבריו עוררו את זעמם של אנשי היריבה הגדולה לאציו, שהתמודדה על האליפות עד להפסקת המשחקים, שאמרו: "עדיף שבמקום ליצור שנאה ספורטיבית נוספת ימצא חיסון או תרופה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ