העונה בארגנטינה בוטלה, חימנסיה של מראדונה חמקה מירידת ליגה

בעוד הליגה הבכירה הסתיימה כבר בחודש מארס, יו"ר ההתאחדות הארגנטינית הודיע על ביטול הגביע המקומי וגביע הליגה. אם כן, בוקה ג'וניורס תשמור על תואר האליפות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דייגו מראדונה במשחק של חימנסיה מול בוקה, העונה
דייגו מראדונה במשחק של חימנסיה מול בוקה, העונהצילום: AGUSTIN MARCARIAN/רויטרס

קלאודיו טאפיה, יו"ר ההתאחדות לכדורגל בארגנטינה, הודיע הלילה (בין שני לשלישי) על ביטול עונת 2019/20 בעקבות מצב החירום במדינה שמתמודדת עם מגפת הקורונה. יש לציין כי לאור העובדה שהעונה בליגה הסתיימה בחודש מארס, המפעלים שבוטלו בהם משחקים באופן מעשי הם הגביע הארגנטיני וגביע הליגה.

"אנחנו מפסיקים את התחרויות", אמר טאפיה, "אנחנו רוצים לחזור לשחק כשהרשויות יאשרו לנו - אנחנו מכבדים את הוראות הממשל ומחויבים לציית להן. ההחלטה על סיום העונה היא לא של ראשי הכדורגל, אלא של ראשי מערך הבריאות". האיסור על משחקי כדורגל הוארך עד יולי לכל הפחות, אך יש מחשבה בארגנטינה כי העונה הבאה תהיה קלנדרית כמו בחלק מדרום אמריקה, הווה אומר תתחיל רק בראשית 2021.

בעוד בוקה ג'וניורס תשמור על התואר בו זכתה במארס, שלוש הקבוצות שהיו אמורות לרדת לליגת המשנה - ביניהן חימנסיה לה פלאטה אותה מאמן דייגו מראדונה - ניצלו, ונקבע כי בליגה לא יהיו יורדות גם בעונה הבאה. בליגה הארגנטינית זהות היורדות נקבעת על פי טבלת ממוצעים שמשקללת את הנקודות שצברו הקבוצות במהלך שלוש השנים האחרונות. באשר למפעלי הקופה ליברטדורס וגביע הסודאמריקנה, המשתתפות במפעלים אלו יקבעו על פי מיקומן בטבלת הליגה.

באופן יחסי לשאר מדינות העולם ולגודלה, ארגנטינה מתמודדת עם היקף חולים ומתים קטן יותר - כ-3,890 חולים ו-190 מתים בלבד - אך ממשיכה להתנהל בזהירות וראשיה אף הודיעו על הארכת הסגר הכללי עד 10 במאי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ