פיפ"א אישרה חמישה חילופים במשחק, בספרד אימצו את ההחלטה; גם בישראל רוצים

ארגון הכדורגל העולמי אישר להתאחדויות ליישם את השינוי במשחקי הליגות באופן מיידי, והוא יוכל להיות בתוקף עד ל-31 בדצמבר 2020. בספרד, שם טרם אושרה חזרה רשמית למגרשים, הודיעו על אימוץ ההחלטה, גם בישראל מעוניינים בכך

עוזי דן
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוקה מודריץ' מול רנאן לודי, לפני ההפסקה בספרד. הכדורגל יחזור עם שינויים
לוקה מודריץ' מול רנאן לודי, לפני ההפסקה בספרד. הכדורגל יחזור עם שינוייםצילום: JUAN MEDINA/רויטרס

פיפ"א אישרה היום (שישי) להתאחדויות הכדורגל ברחבי העולם לבצע חמישה חילופים במשחק באופן מיידי, כך שהשינוי יוכל להתבצע מיד עם חזרת הליגות לפעילות לאחר משבר הקורונה. השינוי יהיה בתוקף עד ה-31 בדצמבר 2020.

ההתאחדות הספרדית, שאמנם טרם קיבלה אישור רשמי להחזיר את הליגה לפעילות, החליטה לאמץ את השינוי, והוא ייכנס לתוקף כאשר יחודשו המשחקים. בהתאם לכך, יתאפשרו חמישה חילופים במשחק, עם הגבלה של לא יותר משלוש עצירות לחילופים לקבוצה, כלומר לפחות שני חילופים כפולים אם משתמשים בכולם. בנוסף, הודיעה ההתאחדות שהקבוצות יוכלו לרשום בטופס המשחק 23 שחקנים במקום 18, כפי שהיה נהוג עד היום.

גם ההתאחדות הישראלית מעוניינת לבצע את השינוי הזה, ובעקבות החלטת פיפ"א צפויה ליישם זאת עם חזרת הליגות וגביע המדינה החל מסוף החודש. אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "החזרה לשחק מביאה עמה אתגרים חדשים, ומתוך רצון להקל על הקבוצות ולשמור על בריאות השחקנים בסיטואציה שנוצרה, הנחיתי לבדוק את השינוי המתבקש בהקדם האפשרי. הקבוצות חוזרות לאחר פגרה ארוכה, שנכפתה על כולנו לנוכח משבר הקורונה, והעניין הפיזיולוגי חייב להילקח בחשבון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ