חשיפה בספרד: דויד אגאנסו, נשיא ארגון השחקנים ואקס בית"ר, שיחד אנשי התאחדות

עובד לשעבר בהתאחדות הספרדית חשף במכתב כי "נסחט רגשית ומקצועית" על ידי אגאנסו, שנחשד כי שילם אלפי יורו לאנשים בהתאחדות על מנת להשיג מסמכים פנימיים של ארגון שחקנים מתחרה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דויד אגאנסו מוצג בבית"ר ירושלים, ב-2006. עזב במהרה
דויד אגאנסו מוצג בבית"ר ירושלים, ב-2006. עזב במהרהצילום: תומר אפלבאום

דויד אגאנסו, נשיא ארגון השחקנים הספרדי ושחקן בית"ר ירושלים בעבר, חשוד במתן שוחד בעבור השגת מסמכים פנימיים של ארגון שחקנים מתחרה - כך נחשף הבוקר (שלישי) ב"מארקה".

המידע הגיע לידי העיתון הספרדי בזכות מכתב מאת אנטוניו סאיז צ'קה, עובד לשעבר של התאחדות הכדורגל הספרדית שמנהל בימים אלו את הליגות הנמוכות במדינה. לאורך שני עמודים פירט צ'קה את ההאשמות כלפי אגאנסו וכלפי יו"ר הארגון, דייגו ריבאס.

"אני כותב לכם במטרה למסור כמה מעשים שבוצעו על ידי דויד אגאנסו", כתב צ'קה, שהעביר עותק דומה למחלקת התביעה בעיר ולנסיה. במכתב טען צ'קה כי אגאנסו שיחד אנשים בהתאחדות לכדורגל על מנת להשיג מסמכים פיננסיים של ארגון שחקנים מתחרה, ובאחד המקרים שילם בעבור כמה מהם 3,000 יורו ותיעד את העברות הכספים תחת הכותרת "סוכנות מסים". תפקידו של צ'קה, לדבריו, היה להביא את המסמכים לידיו של אגאנסו וריבאס, שהיה נוכח לא פעם.

"הוא הפעיל עליי סוגים שונים של לחץ על מנת לשתף איתו פעולה", כותב צ'קה, שטען כי "נסחט באופן רגשי ומקצועי". "לקחתי חלק ושיתפתי פעולה עם המעשים הללו. אני מתחרט על כך בכל יום".

תגובתו של ריבאס מפורסמת גם כן בתחקיר, והוא הכחיש את ההאשמות. "אנחנו מאוד רגועים", כתבו בהודעה משותפת, "שמענו על ההאשמות האלה רק בעת הפרסום. ננקוט בצעדים המתבקשים".

אחרי קריירה בת 15 שנה, בין היתר בבית"ר (בה שיחק 12 משחקים בלבד ב-2006), אגאנסו פרש ב-2015. שנתיים לאחר מכן מונה לתפקיד הנשיא, בו הוא מכהן עד היום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ