שחקן גלקסי עלול להיות משוחרר מהמועדון לאחר שאשתו העלתה פוסטים גזעניים

תאה קטאי, אשתו של קשר לוס אנג'לס גלקסי אלכסנדר קטאי, העלתה פוסטים בהם לעגה למפגינים וקראה להם, בין היתר, "עדר בקר מגעיל" - ועוררה סערה בארצות הברית. גרמניה: חמישה שחקני דורטמונד עלולים להיכנס לבידוד לאחר שתועדו ללא מסיכות

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קטאי (משמאל). נקרא לשיחה
קטאי (משמאל). נקרא לשיחהצילום: Troy Taormina/רויטרס

תאה קטאי, אשתו של קשר לוס אנג'לס גלקסי אלכסנדר קטאי, שיתפה הלילה (בין רביעי לחמישי) פוסטים גזעניים ואלימים במדיה החברתית בתגובה להפגנות על רצח ג'ורג' פלויד, וזכתה לביקורת רבה, כולל מצד המועדון בו משחק בעלה. 

בין השאר העלתה באינסטגרם פוסט בו קראה להרג מפגינים, באחר כינתה אותם '"עדר בקר מגעיל" ולעגה לאחת התגובות לתנועת Black Lives Matter עם התשובה "Black Nikes Matter", עם תמונה של אשה שחורה מחזיקה בקופסת נעליים. היא מחקה את הפוסטים מאז אך הסערה עדיין בעיצומה.

הגלאקסי הגיבו בהודעת מועדון: "מוקדם יותר היום נודע לגלאקסי על שורה של פוסטים גזעיים ואלימים ברשתות החברתיות של תאה קטאי, אשתו של קשר לוס אנג'לס גלקסי אלכסנדר קטאי. גלקסי גינתה את הפוסטים וביקשה את הסרתם המיידית. גלקסי עומדים בתוקף נגד גזענות מכל סוג שהוא, כולל כזו שמרמזת על אלימות. אנו עומדים לצד קהילות צבעוניות, ובמיוחד הקהילה השחורה, במאבק נגד גזענות מערכתית, אי שוויון חברתי ואלימות". המועדון הודיע השחקן גם זומן לשיחה ולאחריה יוחלט על "הצעדים הבאים", ועל פי הדיווחים קיימת אפשרות כי ישוחרר.

בגרמניה, הבילד מדווח כי חמישה משחקני בורוסיה דורטמונד צפויים לקנס וייתכן שגם ייכנסו לבידוד של 14 ימים לאחר שהלכו להסתפר ללא מסיכות. מדובר בהפרת פרוטוקול הבריאות של הליגה הגרמנית.

אקסל ויטסל. אחד מהחמישה שהלכו להסתפרצילום: Thibault Camus/אי־פי

החמישה - ג'יידון סאנצ'ו, אקסל ויטסל, מנואל אקאנג'י, רפאל גוריירו ודן אקסל זגאדו, הזמינו ספר פרטי ותיעדו עצמם יחד כשהם ללא מסיכות או אמצעי הגנה, וגם בלי להודיע למועדון.

דורטמונד תקנוס אותם, אך מינהלת הבונדסליגה צריכה כעת להחליט אם החמישה ייכנסו לבידוד לפי התקנות או שייבדקו ומי שאינו חולה יקבל פטור מכך.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ