משטרת בריטניה: תולי השלט White Lives Matter לא עברו על החוק

"המעשה גרם לרבים להיפגע אך לא נעשה שום פשע במקרה הזה", אמר דובר המשטרה המקומית שחקרה את האירוע במנצ'סטר

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השלט שהוטס, היום
השלט שהוטס, במשחק בין ברנלי למנצ'סטר סיטיצילום: AFP

יממה לאחר שאוהדי ברנלי הניפו שלט "White Lives Matter Burnley" במהלך משחק הקבוצה בחוץ מול מנצ'סטר סיטי, משטרת בריטניה הודיעה אמש (שלישי) כי הם אינם עברו על החוק ולא יועמדו לדין.

המעשה "גרם לרבים להיפגע", אמר דובר המשטרה המקומית, אך לאחר בדיקת האירוע ואיסוף המידע עלה כי "לא נעשה שום פשע במקרה הזה". "נמשיך לעבור עם השותפים שלנו במועדון הכדורגל וברשויות המקומיות", אמר דובר המשטרה.

בפתיחת המשחק, שהסתיים ב-0:5 לסיטי, שתי הקבוצות כרעו ברך כאות הזדהות עם ההפגנות בארצות הברית וברחבי העולם - כפי שמתקיים בכל משחק פרמייר-ליג מאז הליגה חזרה לפעילות לפני כשבוע. כמו כן, על חולצות השחקנים כתוב black lives matter במקום שמותיהם.

בן מי, קפטן ברנלי. גינה בחריפותצילום: AFP

כבר בהפסקת המחצית שיחררה ברנלי הודעה לתקשורת, בה גינתה את פעולת האוהדים בחריפות. "אנו מגנים באופן בלתי מסויג את האחראים לכלי המוטס והשלט הפוגעני שהונף בעזרתו מעל איצטדיון אתיחאד", נכתב, "אנחנו מקווים שזה ברור כי האחראים לכך לא יתקבלו בברכה באיצטדיוננו הביתי. המעשה הזה לא מייצג, בשום צורה, את ערכי המועדון ואנו נעבוד עם הרשויות במטרה לזהות את האחראים ולהשעות אותם לכל החיים". בברנלי הוסיפו, שהמועדון מגויס כולו לטובת יוזמות ההזדהות שמקיימת הליגה, ככל הקבוצות האחרות.

בן מי, קפטן ברנלי, מיהר להתראיין בסיום המשחק על מנת להביע את התנגדותו לשלט שהונף. "אנחנו יכול לדבר על כדורגל, אבל יש דבר שאני רוצה לדבר עליו קודם לכן", אמר הבלם בריאיון ל"סקיי ספורטס", "אני מתבייש. אני מובך מכך שמספר קטן של אוהדים החליט להניף שלט כזה מעל האיצטדיון. הם פספסו לגמרי את המטרה שאנחנו מנסים להשיג. האנשים האלה צריכים להצטרף למאה ה-21 ולחנך את עצמם. זה לא בסדר, אני מגנה זאת לחלוטין". שון דייץ', מאמן ברנלי, הוסיף: "אני חושב שאי אפשר לשפוט את המועדון או את העיר בגלל זה, אבל זה לא מקובל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ