ההישג של העונה: בוטל עונש ההשעייה של מנצ'סטר סיטי מליגת האלופות

הערעור של המועדון באשר לעונש ההרחקה מאירופה התקבל. קא"ס החליט גם על הפחתת 20 מיליון יורו מהקנס שהוטל על המועדון. "המועדון מברך על פסק הדין", נכתב בהודעה מטעם סיטי

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקני סיטי, העונה. יש סיבה לחגיגה
שחקני סיטי, העונה. יש סיבה לחגיגהצילום: AFP

בית הדין לבוררויות בספורט, קא"ס, קיבל היום (שני) את ערעורה של מנצ'סטר סיטי והחזיר אותה לשחק בגביעי אירופה אחרי עונש ההרחקה שקיבלה מאופ"א בפברואר. בית הדין פסק בנוסף על הפחתה בקנס 30 מיליון היורו שהוטל על המועדון, שכעת יעמוד על 10 מיליון יורו בלבד. "הטיעון שלה באשר לשוויון בפני החוק חשוב יותר מאשר הפרה של כללי הפייר-פליי הפיננסי", נכתב בהחלטת קא"ס, שקבע כי המועדון לא פעל בצורה פלילית.

קא"ס קבע בהחלטתו כי השעייה בגלל "הפרעה לחקירת הפייר-פליי הפיננסיות" אינה הגיונית, ודווקא ההאשמות של הסתרת מימון - שהיו חמורות יותר - כלל לא נלקחו בחשבון ולכן העונש אינו סביר. הקנס, שהורד לעשרה מיליון, הוא העונש המתאים לכך.

אופ"א השעתה בפברואר את מנצ'סטר סיטי לשנתיים מכל פעילות באירופה והשיתה עליה קנס של 30 מיליון יורו בגלל חריגה מהפייר-פליי הפיננסי תוך העלמת נתונים ולמעשה דיווח כוזב על הכנסות. העונש אמור היה להתחיל בעונה הבאה.

בהודעת המועדון שפירסמה סיטי לאחר החלטת קא"ס, היא בירכה על ההקלה בענישה: "בעוד שמנצ'סטר סיטי ויועציה המשפטיים טרם בחנו לעומק את פסק הדין המלא של בית הדין לבוררות לספורט (CAS), המועדון מברך על השלכות פסק הדין שהתקבל, אשר מקבל את עמדתו של המועדון ואת הראיות לכך שהוא צדק בערעור. המועדון מבקש להודות לחברי הפאנל על חריצותם ועל התהליך הראוי אותו ניהלו".

אמש אמר מאמן הקבוצה, פפ גווארדיולה, כי הוא חש ביטחון לקראת ההחלטה: "יש לי אמון במועדון, אני יודע מהי ההגנה שלנו ומה הטיעונים. יש לי ביטחון מלא במה שהמועדון עושה ושיאפשר לנו לשחק בליגת האלופות בעונה הבאה".

הפייר-פליי הפיננסי הוא מנגנון של אופ"א שנועד להפוך את הכדורגל האירופי ליותר שוויוני. במסגרתו צריכות קבוצות לעמוד במאזן מסויים של הכנסות לעומת הוצאות בדברים שקשורים לכדורגל - מכירות וקניות שחקנים, כרטיסים, זכויות שידור וכו' ולא להיכנס לחוב הגדול מסכום מסוים, זאת בהתחשב בגודל התקציב ועוד. בפועל, החוק נועד כדי שקבוצות עם בעלים עשירים מאוד לא יוכלו לבצע בשוק ככל העולה על רוחן וכשאין להן כל תקרת הוצאות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ