"נתן לי את האמת": איך זה מרגיש לראיין את ליאו מסי, כשכל העולם מחכה לדבריו?

אחרי הריאיון שערך אמש רובן אוריה, הוא הפך לעיתונאי המבוקש בספרד. בטור שפירסם במגזין Sport הספרדי, הוא מתאר את התרשמותו העמוקה וכן את הסיבה בגינה בחר הכוכב שלא ללכת למשפט. "הוא לא רצה להכתים את האהבה שלו בבית המשפט", כתב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוריה ומסי, אמש. "פתח את ביתו ולבו בפנינו", כתב

הריאיון אמש (שישי) של ליאו מסי זכה לתהודה עולמית, לא רק בגלל הודעות ההישארות שלו בברצלונה, אלא גם בשל הכנות בה דיבר. העיתונאי שראיין אותו, רובן אוריה מהאתר goal, כתב היום טור ב-Sport הספרדי המתאר את החוויה והתרשמותו מהצד שלו. לטענתו של אוריה, מטרתו של מסי היתה אחת: לדבר אל אוהדי ברצלונה ולתקן את התמונה שניסו לצייר בהנהלת ברצלונה ולפיה - הכוכב רצה לעזוב בשל שיקולים כספיים.

"הוא לא היה חייב, אבל הוא פתח את דלתות ביתו בפנינו וגם את לבו במטרה אחת: לדבר אל אוהדי ברצלונה", כותב אוריה, "זו היתה הקלה עבור כל מי שהאמין בו ושיעור למי שלא. לכל מי ששיקר ואמר שלמסי אכפת רק מהכסף, הוא שלח אותו להתחבא במערה העמוקה בעולם או לחשוב בפינה. הם טעו לגביו כי הוא לא אוהב את הכסף, אלא את החולצה".

ברתומאו ומסי. "יש מי שהגיעה לו המלחמה הזו"צילום: AFP

אוריה התרשם שהכוכב הארגנטינאי דיבר בכנות, והסיבה היחידה בגינה לא תבע את שחרורו בבית המשפט היא חוסר רצונו להתעמת פומבית עם המועדון: "הוא אמר את האמת ודיבר מהלב. הוא חשב על עזיבה, נכון, אך לא עשה זאת לבסוף בגלל דבר פשוט אחד: הוא לא רצה שהאהבה הגדולה בחייו, למועדון היחיד לו הוא חייב הכל ולו נתן הכל - תסתיים בצורה רעה. למרות שלהנהלה של המועדון זה בהחלט מגיע. מסי זה ברצלונה וברצלונה זה מסי, והוא לא היה יכול לקחת את האהבה הזאת לבית המשפט".

העיתונאי הספרדי התרשם מכך שמסי בחר להתראיין דווקא אצלו ולא בכלי תקשורת מרכזי בספרד: "מסי התייחס אליי בצורה נפלאה והותיר בי זכרון שיישאר עמי כל חיי, משהו שיישאר עמי בכל קריירת העיתונאות שלי. אהיה אסיר תודה בכל חיי, אך זה לא הדבר הכי חשוב. הוא נראה לי כאחד שמסרב לפגוע באהבתו לברצלונה. הייתי שם", והוסיף, "הוא פתח את ביתו ולבו כדי לתת לי, עיתונאי מכלי תקשורת לא גדול או ידוע בעולם, את האמת. אני לא יודע אם הוא ינצח או יפסיד. ברור לי שהוא לא רוצה להכתים את החולצה בבית המשפט. הוא נשאר במועדון מתוך נאמנות, אהבה נצחית למדים שלה ואף בית משפט לא ישבור את האהבה הזו".

"את מסי לא עניין הכסף או העניין מהקבוצות האחרות, הוא לא היה מוכן להקשיב למי שייעץ לו לפתוח במלחמה, לא משנה כמה צודקת או כמה הגיעה לחלק מהאנשים. הוא נשאר אפילו שהטוב ביותר עבורו כרגע היה לעזוב. בסרט "בניחוח אשה" אל פאצ'ינו אמר 'כשהזוהמה מתפשטת, חלק בורחים וחלק נשארים'. מסי נשאר. הוא לא מדבר גבוהה גבוהה על ערכים. הוא מראה אותם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ