בניגוד לדיווחים, נשיא ברצלונה ג'וזפ מריה ברתומאו לא התפטר מתפקידו

על פי דיווחים בקטלוניה ובאתר ספורט, ברתומאו מעוניין לדחות את הצבעת אי האמון נגדו ולפזרה במספר אתרים, אך לא קיבל אישור לכך. הצפי היה שיתפטר, אך הוא בחר להישאר בתפקידו לפחות עד הצבעת אי האמון בשבוע הבא

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברתומאו. ההחלטה תתפרסם בצהריים
עוזי דן
עוזי דן

בניגוד לדיווחים שזרמו מברצלונה מוקדם יותר היום, נשיא ברצלונה ג'וזפ מריה ברתומאו לא יתפטר היום מתפקידו. דיווחים מוקדמים בעיתון ספורט ובאתרים נוספים בקטלוניה דיברו על כך שברתומיאו צפוי להתפטר, בעקבות סירוב ממשלת קטלוניה לדחות את הצבעת אי האמון המתוכננת נגדו בשבוע הבא. בישיבת הדירקטוריון שנערכה היום התברר כי ברתומאו וחברי ההנהלה אכן זועמים על התנהלות הממשלה, אך הנשיא בחר להישאר בתפקידו עד הצבעת אי האמון.

ברתומיאו אמר במסיבת העיתונאים שערך הערב כי הממשל לא קיבל את הבקשה לדחות בשבועיים את ההצבעה או לקיים אותו בכמה מקומות, אבל הבהיר כי הוגש ערעור והחלטה סופית תיפול רק ביום רביעי. "אנחנו מכבדים את 20 אלף האוהדים שחתמו ופתחו בתהליך, הכל יהיה בצורה מסודרת", אמר.

הוא נשאל גם על לאו מסי ורונאלד קומאן. "אני לא רוצה לדבר על לאו, לא רציתי להיכנס לוויכוח ציבורי עם הקפטן שלנו. האשימו אותי שניסיתי לגרום לו לעזוב וזה לא נכון. האינטרסים של המועדון בראש מעייני". על קומאן אמר: "הוא מכיר את הקבוצה ויש לו את הניסיון כדי לנהל את הסגל שלנו שמתחדש".

ברתומאו טוען, לא בלי היגיון, כי בגלל הקורונה אין לברסה אפשרות אמיתית להתכונן להצבעה כראוי, וביקש לכל הפחות לקיים אותה במספר מוקדים ולא רק בקאמפ נואו. הממשל סירב להצעתו. אם בהצבעה בשבוע הבא יצביעו יותר משני שליש מה"סוסיוס" - חברי המועדון - יצביעו בעד הדחתו, המשמעות היא כי ברתומאו יסיים את תפקידו באופן מיידי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ