ספורט הארץ

באיירן מינכן הודיעה אמש (ראשון) על כישלון המשא ומתן בינה לבין דויד אלאבה, שחקן הבית של המועדון מאז 2008, שהחוזה שלו הסתיים בסוף אוקטובר. "התשובה שלו היתה שההצעה איננה משביעת רצון, ושעלינו לחשוב שוב", אמר אז נשיא באיירן הרברט היינר, "אחר כך החלטנו להוריד את ההצעה מהשולחן. אין יותר הצעה".

בריאיון לסקיי גרמניה, אלאבה בן ה-28 סיפר כי התבשר על הפסקת המשא ומתן דרך אותה הצהרה לתקשורת. "אחרי אתמול בערב אני לא יודע לומר איך הדברים יתפתחו, אף אחד לא דיבר איתי באופן רשמי מאז", אמר האוסטרי, שחשף כי במהלך השיחות הציעו לו בכירי המועדון אפשרות לעזוב בטרייד.

"אני נהנה מאוד לשחק בבאיירן, אני מרגיש כאן בנוח ושמח להיות חלק מהמועדון", הוסיף אלאבה, "אני עדיין לא יודע מה יהיה בעתיד. באיירן היתה הקבוצה היחידה ששיחקתי בה, ולא יצרתי קשר עם מועדונים אחרים".

צילום: Miguel A. Lopes/אי־פי

אלאבה, ששימש משחקים רבים בתור קפטן הקבוצה, הלין על העובדה שבאיירן הפרה את סודיות הפרטים במשא ומתן ויתרה מכך - רמזה לדרישות שכר חריגות. "מאוכזב, זאת המלה", אמר, "נושאים פנימיים אמורים להישאר כך. אני מאוכזב ופגוע מכך שדרישות השכר שפורסמו בתקשורת לא זכו להכחשה גורפת מצד באיירן". בין הטענות שפורסמו, צוין כי סוכנו הישראלי פיני זהבי מכשיל את העסקה בכך שהוא דורש לעצמו 20 מיליון יורו מלבד עלות העסקתו של המגן.

העימות בין באיירן מינכן לאחד מסמלי הקבוצה אינו נדיר בעת האחרונה. כך אירע גם בנוגע להארכת החוזה של השוער מנואל נוייר, קפטן הקבוצה. "זה מרגיז אותי. מאז שהצטרפתי, השיחות שניהלנו תמיד היו בטוחות, שום דבר לא יצא החוצה", אמר הגרמני באפריל האחרון, "עכשיו, לעומת זאת, פרטים מהמשא ומתן כל הזמן מתפרסמים בתקשורת ובדרך כלל הם לא נכונים, עדיין לא חוויתי דבר כזה בבאיירן". חודש לאחר מכן האריך נוייר את חוזהו בשלוש שנים נוספות.

אופ"א: נפתחה חקירה נגד קרבאך בשל התבטאות אנטי-ארמנית של אחד מאנשיה

אופ"א פתחה בחקירה נגד קרבאך, יריבת מכבי תל אביב בליגה האירופית, לאחר שההתאחדות של ארמניה - שמצויה בסכסוך מזוין עם אזרבייג'אן - התלוננה על פוסט של קצין העיתונות של הקבוצה האזרית ברשתות החברתיות.

לפי הארמנים, הפוסט כלל קריאה "להרוג את כל הארמנים, מבוגרים וצעירים", ואף הצדיק את טבח העם שעשתה טורקיה לארמנים ב-1915. ההודעה נמחקה תוך זמן קצר, אך הארמנים דורשים להעניש לא רק את קצין העיתונות אלא את הקבוצה האזרית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ