לא מרים ידיים: נשיא אופ"א ביקש מפיפ"א לשנות את חוק היד בכדורגל

אלכסנדר צ'פרין שלח מכתב לנשיא פיפ"א ג'אני אינפטינו וביקש שהארגון יתן לשופטים שיקול דעת במקרה של נגיעת יד. הדרישה הגיעה אחרי תלונות על ריבוי פנדלים לא הוגנים בגלל חוק היד הנוכחי

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נגיעת יד של שחקן רן, אתמול בליגת האלופות. החלטות רבות ספגו ביקורות
עוזי דן
עוזי דן

נשיא פיפ"א, ג'אני אינפנטינו, קיבל מכתב מאופ"א שמבקש ממנו לשנות שוב את חוק היד ולהעניק יותר גמישות לשופטים כדי למנוע ענישה מיותרת ובלתי הוגנת כלפי שחקנים. נשיא אופ"א, אלכסנדר ג'פרין ביקש שבפגישות של ארגון הגג העולמי בנובמבר תשקול פיפא להעניק לשופטים את הסמכות לקבוע אם שחקן נגע בידו בכוונה או לא. 

התערבותו של צ'פרין הגיעה אחרי מקרים רבים של פנדלים שהעונקו כדורים שפגעו בידי שחקנים, לעיתים באופן בלתי ניתן למניעה. "ההגדרה הקיימת הסתיימה פעמים רבות בהחלטות לא הוגנות שהתקבלו בתסכול רב וחוסר נוחות על ידי קהילת הכדורגל", כתב צ'פרין. 

כיום, לפי חוק היד החדש שנקבע במארס 2019, כל נגיעת יד ברחבה מזכה את הקבוצה היריבה בפנדל. צ'פרין שלח את המכתב ב-27 באוקטובר. אתמול (רביעי) במהלך משחקה של צ'לסי נגד רן בליגת האלופות, מגן רן ד'אלברט ספג כרטיס צהוב שני אחרי שכדור פגע ברגלו וניתז אל ידו ברחבה. רן נותרה בעשרה שחקנים וגם ספגה פנדל מרגליו של טימו ורנר, מה שהוביל לניצחון קל 0:3 של צ'לסי.

למרות שאופ"א אחראית על כל הליגות האירופיות ועל ליגת האלופות, היא אינה רשאית לערוך שינויים בחוקת המשחק במפעליה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ