מותר לשיר, אסור להתחבק: הוראות ממשלת בריטניה לאוהדים שישובו למגרשים

ממשלת בריטניה צפויה לאשר ביום חמישי כניסת של אוהדים לאיצטדיונים (עד 4,000). על פי דיווחים, אוהדים לא ידרשו לעטות מסכה בעת המשחק

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוהדי שפילד יונייטד בסטמפורד ברידג', בעונה שעברה
ספורט הארץ

אחרי תשעה חודשים ארוכים בלעדיהם, הפרמייר-ליג צפויה לשוב לשחק ביום רביעי הבא לעיני קהל ביציעים. ממשלת בריטניה תדון מחר (חמישי) בהצעה לאפשר עד 4,000 אוהדים בכל משחק, למרות הסגר החלקי בו נתונה בריטניה עד 2 בדצמבר.

לפי ההצעה, באזורים המוגדרים ברמת תחלואה 1 (מקביל ל"ירוק" בישראל), יורשו להיכנס עד 4,000 איש ולא יותר מ-50% תפוסה באיצטדיון. באזורים בהם רמת התחלואה הינה 2 (מקביל ל"צהוב") עד 2,000 איש ולא יותר מ-50% תפוסה, ובאזורים המוגדרים ברמת תחלואה 3 ("אדומים") לא תתאפשר כלל כניסת קהל לאיצטדיונים.

לקראת האישור הצפוי, בבריטניה דיווחו על כללי ההתנהגות שתחייב הממשלה. באיצטדיונים יופעלו ההגבלות הבסיסיות של ריחוק חברתי, ובנוסף להן אוהדים יידרשו להתחייב להימנע ממגע עם אוהדים אחרים מיציעים סמוכים וממגע מיותר - לרבות חיבוקים. על אף חששות מוקדמים, הממשלה צפויה להתיר לאוהדים לשיר ולעודד, ואף לוותר על עטיית מסכה בעת המשחק (בכניסה לאיצטדיון וביציאה ממנו - חובה).

"החזרה הראשונית של אוהדים היא ברכה, אבל יש הרבה דברים שצריך לעשות בזמן קצר", אמר יו"ר ההתאחדות האנגלית ריק פארי, "אנחנו חייבים לוודא שהמועדונים והאוהדים יתנהגו כראוי. יום של משחק יהפוך לאירוע משמעותי יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ