עוזי דן
עוזי דן

המוקד בסוף השבוע האירופי, יהיה מחר באנגליה, עם שני משחקים גדולים - מנצ'סטר יונייטד נגד ליוורפול, שתי היריבות הכי גדולות באנגליה, ומנצ'סטר סיטי מול ארסנל. בימים האחרונים מתעסקים באנגליה דווקא במשחק השני, ובעצם לא ממש בו, אלא במחירי הכרטיסים ובמצב הכלכלי.

סיטי קיבלה 3,000 כרטיסים למשחק, אבל החזירה בהפגנתיות קרוב לאלף מהם - ולא בגלל שלא היו דורשים - אלא עקב מחירם הגבוה. מקום מדרג A באמירויות עולה 62 ליש"ט לכרטיס (לא כולל שורה ראשונה, שם מדובר ב-126 ליש"ט).

"זו שערורייה ואנחנו לא נשתתף בה" אמרו בסיטי. "יחד עם נסיעה הלוך ושוב ממנצ'סטר ברכבת ומשהו לאכול, מדובר ב-120-125 ליש"ט לבן אדם", אמר אוהד של הסיטי, "אם אני רוצה לבוא עם שני הבנים שלי, זה מגיע לסכומים שאני מרוויח בשבוע".

אולי המעשה של הסיטי יהיה זה שישנה משהו

למרות המשבר הכלכלי, מחירי הכרטיסים בפרמייר-ליג עולים בממוצע, אבל ישנם הבדלים גדולים בין הקבוצות השונות. ארסנל ידועה כיקרנית ביותר - אוהדיה, בהכללה, הם האמידים ביותר - והמחירים האמירויות מרימים גבות מדי עונה, בייחוד של קבוצות אורחות, אבל לא רק. המנוי העונתי הזול ביותר באיצטדיון האמירויות מגיע ל-985 ליש"ט, וזה הזול ביותר במקום גרוע כאמור. בוויגן לדוגמה, מנוי עונתי זול עולה 255 ליש"ט.

אוהדי קבוצות החוץ שמגיעות לארסנל הקימו לא פעם קול צעקה, אבל המהלך של הסיטי עשוי להיות זה שישנה דברים בעתיד. בינתיים לפחות, התותחנים לא מורידים מחירים. "צריך להבין שזה נושא עדין", אמר ארסן וונגר בכבודו ובעצמו. הפיתרון שמתגבש כרגע אצל הקבוצות המתארחות, הוא לממן את הנסיעות למשחקי החוץ כדי לחסוך לאוהדים כסף וכדי שיוכלו ללוות את הקבוצה. זה אולי יעזור, אבל הפיתרון עקום. למה וויגן צריכה להוציא עוד כסף שאין לה, כדי לממן אוטובוסים ללונדון, במקום שתהיה רגולציה על מחירי הכרטיסים וארסנל תיקח מחירים סבירים יותר?

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

סוף השבוע התחיל כבר אתמול (שישי), בטעם קצת רע. הליגה הצרפתית חזרה, אחרי החגים ומחזור הגביע המרתק, ופאריס סן ז'רמן שיחקה כבר אמש. רק 0-0 בבית נגד אז'קסיו, הרבה בגלל ששיחקה למעלה ממחצית עם עשרה שחקנים בעקבות האדום לתיאגו מוטה. הברזילאי-איטלקי היה יכול לגמור לפרדריק סמאריטנו את הקריירה עם פאול איום ונורא היישר לקרסול, אבל המיליונרים מפאריס התווכחו ארוכות עם השופט, לא כל כך ברור על מה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ