ג'רארד: "אנחנו לא ברמה של סיטי ויונייטד"

קפטן ליוורפול מודה שהוא מגיע כאנדרדוג לאולד טרפורד, אך מודאג יותר ממדיניות ההצערה האגריסיבית של המועדון שלו

אנדי האנטר, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנדי האנטר, גרדיאן

עדיין יש מקום לשחקן חכם ובוגר בליוורפול של ברנדון רוג'רס, כפי שהוכיח סטיבן ג'רארד, ששיחק בכל דקה בכל משחק פרמייר-ליג העונה. המנג'ר אף הצהיר על שיש להבטיח את מעמדו של השחקן בן ה-32 בעזרת חוזה חדש. ההשפעה של קפטן ליוורפול ונבחרת אנגליה על המשחק עודנה יציבה ומשמעותית, אולם הוא מוטרד מכך שניסיונו אינו מוערך כראוי באנפילד.

ג'רארד יכול למצוא נחמה על הדשא של אולד טראפורד, היכן שריאן גיגס ופול סקולס רודפים אחרי תואר נוסף כשהם בני 39 ו-38, בהתאמה. ניתן לנחש שהצלחתם במנצ'סטר יונייטד משמחת אותו מעט פחות. הדיווחים על חבירתו של פרנק למפארד ליונייטד רק מגדילה את הבלבול.

החברה שמזיקה בבעלות על ליוורפול, "קבוצת פנוויי ספורטס" (FSG), מצולקת מהשנים הבזבזניות של קני דלגליש ודמיאן קומולי, סירבה באוגוסט האחרון לבקשת רוג'רס להחתים את קלינט דמפסי בעבור שש מיליון ליש"ט, בטענה שקשר פולהאם שחגג לאחרונה יום הולדת 29 יהיה חסר ערך בשוק ההעברות העתידי. ב-12 החודשים האחרונים, השחקן המבוגר ביותר שליוורפול שילמה עבורו דמי העברה היה אוסמה אסיידי, שהגיע מהירנביין יומיים לאחר שמלאו לו 24. פאביו בוריני הוחתם בגיל 21, ג'ו אלן בגיל 22, סמד ייסיל כשהיה בן 18 ודניאל סטורידג' בגיל 23. אסטרטגיית ההצערה הזו עומדת בקנה אחד עם הרקע של רוג'רס כמאמן נוער וכוונתיה של FSG לצאת לדרך חדשה. הקפטן שלה, מנגד, אינו משוכנע.

ג'רארד. חייבים למצוא את התמהיל הנכון בין צעירים לוותיקים

"אם להיות כן, איני מסכים עם המדיניות הזו", אומר ג'רארד, "ראיתי שחקנים רבים ברחבי העולם שהצטרפו לקבוצות חדשות בגיל 28, 29 ואף מבוגרים יותר ועשו עבודה פנטסטית. גארי מקאליסטר שהגיע אלינו, למשל. הדוגמה הטובה ביותר כרגע היא אם צ'לסי תשחרר את למפארד והוא יחתום במועדון גדול אחר. במידה והוא ימשיך להפגין רמה התקפית גבוהה בשתי העונות הבאות, מישהו ירוויח מציאה אמיתית. בן כמה הוא, 34?".

"אני יכול להבין שכולם רוצים שחקנים בריטים צעירים ומוכשרים. אני יכול להבין זאת, אולם איני מסכים במאת האחוזים שזוהי הדרך היחידה. לדעתי חייבים להוסיף ניסיון לצד הכישרונות הצעירים, כיוון שברמה של הליגה האנגליה חייבים את הניסיון הזה. למדתי המון ממקאליסטר. אני מתבונן באסטון וילה ורוב השחקנים שם צפויים להתפתח ולהיות גדולים עם הזמן, אבל אני חושב שהקבוצה הזאת חייבת שניים-שלושה חבר'ה מנוסים שידריכו אותם. החסרון של סטיליאן פטרוב קריטי עבורם. כדי להצליח ברמות הגבוהות חייבים שיהיה לך את התמהיל הנכון בין צעירים לוותיקים".

חשוב לג'רארד להדגיש שזוהי אינה דרכו להשגת חוזה חדש. רוג'רס עושה את הרעשים הנכונים בעניין הזה ולקשר נותרו עוד 18 חודשים בחוזהו, למרות שיהיה בן 34 כשהוא יסתיים, כמו ג'יימי קראגר, לו טרם הוגשה הארכת חוזה מעבר לעונה הנוכחית. "המאמן אמר לי שהוא רוצה אותי בסביבה עוד תקופה ארוכה", הוא אומר. "אני חושב שאני יכול לשחק עוד שלוש-ארבע שנים. איני אומר שאני מעוניין בחוזה לטווח זה, אך דבר עדיין לא סוכם.

"זה לא העסק שלי מה צ'לסי עושה, אבל אם הם לא ייחדשו את החוזה של של למפארד מועדון אחר יזכה בשחקן מן המעלה הראשונה לשנים הקרובות. ברגע שהג'ון טריים והפרנק למפארדים שלך אינם, אתה מתחיל להעריך כמה חשובים הם היו. זוהי דרכו של הכדורגל. קיים מצב דומה ביונייטד עם סקולס וגיגס. זו הסיבה שאלכס פרוגוסון שומר להם אמונים. אם מישהו בקליבר שלו – אחד שהשיג את הדברים שהשיג ועם ידע כמו שלו – יודע כמה הם חשובים, זה רק מראה את הערך של הניסיון ברמות הללו".

וערכם בא לידי ביטוי במצבה של יונייטד בטבלה, 21 נקודות מעל המועדון שפרוגסון עדיין מחשיב כיריבה הגדולה ביותר שלו. ג'רארד מאמין שהעונה של ליוורפול היתה יכולה להיראות לגמרי אחרת לו היו מנצחים את היונייטד באנפילד בספטמבר, במשחק הטעון בו ג'ונג'ו שלבי ספג כרטיס אדום מוקדם ורובין ואן פרסי כבש שער ניצחון בפנדל מפוקפק סמוך לסיום. הוא מודה שליוורפול מתקדמת תחת רוג'רס, אך היום בצהריים ייכנס בשערי אולד טראפורד בחשש כבד, כאחרון האוהדים הסקואסרים.

"להפסיד באולד טראפורד ובגודיסון פארק זה הנורא מכל, למרות שמעולם לא הפסדתי בגודיסון!", מספר ג'רארד, שהופעתו האחרונה מול מנצ'סטר יונייטד במשחק שנשפט על ידי האוורד ווב – שישפוט גם היום – הסתיים עם הרחקתו לאחר 32 דקות בלבד. "אנחנו לא ברמה של סיטי ויונייטד. הטבלה היא הראייה לכך, אבל איני חושב שאנחנו נמצאים מיליון קילומטרים אחריהן. כרגע אנחנו במקום השמיני וזה לא טוב מספיק. להיות שמיני ולראות את יונייטד בפסגה כואב לנו, בוודאי, אך מה אפשר לעשות? צריך להמשיך להילחם ולנסות להדביק אותם. כדי להעלות את הרמה עלינו להביא גם שחקנים טובים יותר.

"אני אוהב לראות את ואן פרסי, אולם סוארס הוא החלוץ עמו הכי נהנתי לשחק"

כתבות ועדכונים נוספים גם בעמוד הפייסבוק של "ספורט הארץ"

"היה חסר לנו מזל בשביל לנצח אותם בסיבוב הראשון; שלטנו לחלוטין במשחק גם עם עשרה שחקנים. לו ניצחנו, היינו מקבלים הרבה מומנטום מהמשחק. היום אנחנו מגיעים כאנדרדוג. אין עלינו לחץ כי הציפייה היא שיונייטד ינצחו. יש להם את השחקן עם הכושר הטוב בליגה נכון לעכשיו, הם לא הפסידו בבית זמן מה והם פייבורטים ברורים. הלחץ עליהם".

בחירתו בוואן פרסי כשחקן הטוב בפרמייר-ליג מחזקת את דעתו על השחקנים המנוסים. ההולנדי, כמו דמפסי, בן 29, דבר שלא הפריע ליונייטד לרכוש אותו מארסנל תמורת 24 מיליון ליש"ט במטרה להשיב לעצמם את האליפות. מנגד, ליוורפול מציגה בחוד את לואיס סוארס, שלטענת ג'רארד חולק עם ואן פרסי את תואר מצטיין העונה עד כה. "מיצ'ו הפתיע רבים והוא בתקופה נהדרת, אבל אני חושב שוואן פרסי וסוארס הם החלוצים הטובים בליגה, בפער ניכר", הוא אומר. "אני אוהב לראות את ואן פרסי, אולם סוארס הוא החלוץ עמו הכי נהנתי לשחק".

טוב ככל שיהיה, האורוגואי עומד עתה במרכזה של שערוריה חדשה: השער שהבקיע בידו במשחק מול מנספילד בגביע בשבוע שעבר, והזעם שהדבר עורר בקרב התקשורת והאוהדים. מה יקרה אם תרחיש דומה יחזור על עצמו באולד טראפורד בדמות שער ניצחון לא חוקי בדקת הסיום? "אני אשמח", משיב ג'רארד. "אני לא אשקר ואספר שארוץ לקוון או לשופט. מה וויין רוני היה עושה? מה רוי קארול עשה לפני כמה שנים שהכדור נחת ארבעה מטרים מאחורי קו השער? לא ראיתי את פרגוסון או את קארול באים לשופט ואומרים שהיה שער. האם אתה ראית?"

"ככה זה כדורגל. דברים כאלה מתרחשים. אתה לא נוגע בכוונה בכדור בידך ואני משוכנע שסוארס לא עשה זאת בזדון. אני לא אומר שזה בסדר, אבל האם מנספילד מעולם לא נהנו ממזל או מטעות שיפוט? אומר זאת כך – אני לא חושב שהיו מנפחים את העניין כל כך אם השער היה מובקע על ידי דניאל סטורידג'".

כתבות מומלצות

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

ח"כ רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה, היום

חדשות היום, 22 במאי

בית החולים איכילוב, ב-2021

משרד הבריאות: הגבר שאושפז באיכילוב אומת כחולה באבעבועות הקוף

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

אבידר בכנסת, אתמול

המסר האמיץ של אלי אבידר

להקת BTS

מעריצות BTS? אסור לכן למחוא כפיים בהופעות

מייסדים

מוותרת על הבורסה: חברת חיזוי מזג האוויר Tomorrow.io ביטלה את הספאק

פליטים אוקראינים נוחתים בישראל, שלשום. כל אזרח אוקראיני שאינו יהודי יהיה רשאי להגיש בקשה מקוונת באתר משרד החוץ, ולהציג את האישור בעת העלייה למטוס

איך המתווה לקליטת פליטים מאוקראינה משנה את המצב ומה הביקורות עליו?

הפגנה במוסקבה

"סיקרתי הפגנות במוסקבה ונדהמתי מכמות הצעירים - עכשיו הם בהלם"