מייק קולט, רויטרס

בדברים שנשא היום (שישי) בקונגרס אופ"א שנערך בלונדון, חזר נשיא אופ"א מישל פלאטיני על קריאתו להקים גוף משטרתי כל-אירופי, שיפקח על ענפי הספורט ביבשת. "לפני שש שנים, בתגובה להאשמות בנוגע להימורים, שחיתות ומכירת משחקים, כמו גם לבעיות הנובעות מחוליגניזם ושימוש בסמים, קראתי להקמתה של משטרת ספורט אירופית, קריאה שזכתה עד כה להתעלמות", אמר פלאטיני בפני נציגים מ-53 המדינות המאוגדות תחת הארגון שבראשו הוא עומד. "בהתחשב בתגובה האפסית לה זכיתי ובחוסר המודעות של הפוליטיקאים לנושא, אני מעלה את הסוגיה הזו פעם נוספת", הוסיף.

לדברי פלאטיני, הבעיות הנובעות ממכירת משחקים, הימורים, אפליה ובעיות כלכליות מהן סובלות קבוצות רבות באירופה "מרעילות את הכדורגל מבפנים". שוטרים, שכל מרצם יוקדש לספורט, הם התשובה לכך.

"אם, לצערי הרב, קריאה זו תיפול שוב על אוזניים ערלות, אני מבקש שכל מדינה תנקוט לכל הפחות בצעדי חקיקה ספציפיים בנוגע למכירת משחקים, על מנת שסוף סוף יהיו בכוחנו האמצעים החוקתיים להעניש את העבריינים", דרש פלאטיני, שציין שעשר מדינות כבר פעלו בנדון.

פלאיטיני. האם גם הפעם יזכה להתעלמות?

"אנחנו מגנים על הכדורגל מן הפגע הזה עם כל הכלים העומדים לרשותנו", אמר על החשדות להטיית תוצאות על ידי מהמרים, "אולם, לפעמים זה פשוט לא מספיק. איננו מתעסקים עם כייסים וחלפנים, אלא עם גופים מאורגנים, דמויי מאפיה, אשר משתמשים במשחקי כדורגל כאמצעי להלבנת כספים, תוך כדי הריסת הספורט שלנו בתהליך".

גם בנוגע למאבק באפליה ובגזענות, אמר הצרפתי, החלה אופ"א לנקוט בצעדים מחמירים יותר: "כמה בני מהגרים הצליחו להשתלב במולדתם החדשה הודות לספורט? לפעמים, הכדורגל מצליח היכן שבתי הספר והשירותים הציבוריים נכשלים". אם זאת, הוסיף פלאטיני כי "אל לנו לקבור את ראשינו בחול. אפליה, גזעית או מגדרית, עדיין נוכחת בכדורגל האירופי. זו חובתנו לפעול נגדה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

ח"כ רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה, היום

חדשות היום, 22 במאי

בית החולים איכילוב, ב-2021

משרד הבריאות: הגבר שאושפז באיכילוב אומת כחולה באבעבועות הקוף

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

אבידר בכנסת, אתמול

המסר האמיץ של אלי אבידר

להקת BTS

מעריצות BTS? אסור לכן למחוא כפיים בהופעות

מייסדים

מוותרת על הבורסה: חברת חיזוי מזג האוויר Tomorrow.io ביטלה את הספאק

פליטים אוקראינים נוחתים בישראל, שלשום. כל אזרח אוקראיני שאינו יהודי יהיה רשאי להגיש בקשה מקוונת באתר משרד החוץ, ולהציג את האישור בעת העלייה למטוס

איך המתווה לקליטת פליטים מאוקראינה משנה את המצב ומה הביקורות עליו?

הפגנה במוסקבה

"סיקרתי הפגנות במוסקבה ונדהמתי מכמות הצעירים - עכשיו הם בהלם"