עוזי דן
עוזי דן

"הבילד" הגרמני פירסם הבוקר את השינויים שצפויים להיכנס לתוקף החל ממוקדמות יורו 2016, ולא מדובר רק על הגדלת הנבחרות המשתתפות בטורניר ל-24. אופ"א לא תיתן יותר לנבחרות לקבוע את לוח המשחקים שלהן. עד היום התכנסו נציגי הנבחרות וקבעו בינם לבין עצמם את הלו"ז, כאשר אופ"א התערבה רק במקרה של מחלוקת. מעתה, אופ"א תהיה זו שתקבע את לוח המשחקים, זאת בעקבות תלונות לא מעטות של נבחרות קטנות. האם אופ"א תהיה הוגנת, או שמא תנטה לטובת הנבחרות הגדולות בשיבוץ? בינתיים ניתן לה להנות מהספק.

השינוי המרכזי המוצג יהיה בימים בהם ייערכו המוקדמות. לא עוד ימי שלישי ושישי, גם לא חזרה לשבת ורביעי, כפי שהיה נהוג עד לפני כמה שנים. אופ"א רוצה שבזמן פגרת הנבחרות יהיה יותר כדורגל, או לפחות שהוא יחולק על פני יותר ימים. וכך למעשה יפרסו משחקי המוקדמות על פני שישה ימים - מחמישי ועד שלישי - כשבין משחקים של נבחרות בכל בית יהיה מרווח של שלושה ימים ולא ארבעה. הווה אומר - משחקים של בתים מסויימים יהיו בחמישי וראשון, אחרים בשישי ושני והשאר בשבת ושלישי.

אמנם במהלך פגרת הנבחרות שנמשכת 12 יום נקבל שישה ימים של כדורגל במקום יומיים, אך החגיגה של מחזור עשרות משחקים כבר לא תתקיים יותר. כמו כן, לנבחרות יהיה יום מנוחה אחד פחות בין המשחקים, וגם אם שחקניהן יקדימו לעיתים לחזור לקבוצות - לא בטוח שזה יהיה לטובת הנבחרות והשחקנים. נראה כי קצת כמו שעשתה עם שמינית גמר ליגת האלופות, אופ"א מצליחה לקלקל חגיגה של כדורגל עם החלטות לא חכמות במיוחד.

נשיא אופ"א, פלאטיני. החוקים יכנסו לתוקף החל מקמפיין המוקדמות הקרוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ