עוזי דן
עוזי דן

טיטו וילאנובה, עוזרו של פפ גווארדיולה והמאמן הראשי של ברצלונה בעונה שעברה, מת היום (שישי) בגיל 45 אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן. וילאנובה אושפז אתמול אחרי שמצבו הידרדר במהירות והבוקר הוכנס לניתוח חירום, אך זה לא צלח. נשיא ברסה, ג'וזפ מאריה ברתומאו, אמר אחר הצהריים כי וילאנובה "נלחם על חייו". כמה שעות לאחר מכן, המועדון כבר הודיע רשמית על מותו.

מלבד היותו עוזרו של גווארדיולה, שחקן העבר היה אחד האחראים להצלחתה הגדולה של הקבוצה בשנים האחרונות. הוא החליף את פפ בקיץ 2012, אך כבר בחודש דצמבר, לאחר שהתגלה לראשונה, הוסר גידול סרטני בגרונו והוא הוחלף לתקופה של כחודש וחצי על ידי ג'ורדי ראורה. וילאנובה אמור היה לחזור ולאמן את ברצלונה, אך בקיץ האחרון התברר כי חלה החמרה במצבו וטאטה מרטינו מונה לתפקיד לפני פתיחת העונה.

וילאנובה השאיר אחריו אישה ושני ילדים. "הוא ייזכר לעד בתולדות ברצלונה, הן כבן אדם והן כמאמן כדורגל. מי ייתן וינוח בשלום על משכבו", אמר ברתומיאו כשנודעו החדשות העצובות. וינסנטה דל בוסקה, מאמן נבחרת ספרד, אמר: "עצוב, חצי חיים נותרו לפניו. הוא היה אדם מלבב שתמיד היה מוכן לשתף פעולה". ז'וזה מוריניו, לו היתה היתקלות עם וילאנובה באחד ממפגשי הקלאסיקו, אמר היום: "זה יום עצוב לכדורגל, לברצלונה ובעיקר למשפחתו וחבריו. בשם צ'לסי, אני שולח את תנחומינו".

טיטו וילאנובה. הדריך את ברצלונה בעונת 2012-13

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות