אשה תאמן לראשונה קבוצת גברים מקצוענית באירופה

הלנה קוסטה הפורטוגלית תאמן החל מהעונה הבאה את קלרמון מהליגה השנייה בצרפת. "המינוי יאפשר להתחיל עידן חדש", נכתב בהודעת המועדון

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוזי דן
עוזי דן

עוד פיסת היסטוריה ושוויון הושגה היום (רביעי) בכדורגל, ואולי לא במקרה זה קרה בצרפת. הלנה קוסטה הפורטוגלית מונתה למאמנת קבוצת הגברים של קלרמון מהליגה השנייה של צרפת. מדובר באשה הראשונה שתאמן קבוצת גברים מקצוענית בצרפת או באחת מהמדינות הבכירות בכדורגל האירופי.

קוסטה בת ה-36, שתפקידה האחרון היה מאמנת נבחרת הנשים של איראן, תיכנס לתפקידה עם סיום העונה הנוכחית, כך הודיע המועדון בהודעה רשמית. "קלרמון פוט 63 (שמו המלא של המועדון) בחר בהלנה קוסטה להיות המאמנת שלו", נאמר בהודעה. "המינוי הזה ייאפשר לנו להתחיל עידן חדש במועדון". הקבוצה, אגב, ממוקמת במקום ה-14 בליגה השנייה שני מחזורים לסיום, והבטיחה את ההישארות.

קוסטה אימנה בעבר קבוצות ילדים ונערים בבנפיקה, היתה עוזרת המאמן של קבוצת הנוער, אימנה קבוצת נשים בפורטוגל וכן את נבחרות הנשים של קטאר ושל איראן. יש ברחבי אירופה נשים שהקבוצה בבעלותן (כולל אלונה ברקת בבאר שבע), שופטות, כולל כאלו בגרמניה וצרפת שהיו שופטות ראשיות במשחקי ליגה שנייה או גביע, רופאות קבוצה וגם מנהלת הנבחרת הספרדית היא אשה. אך זו האשה הראשונה שתאמן קבוצת גברים מקצוענית.

הלנה קוסטה. תקדים חשוב עבור הכדורגל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ