מריו באלוטלי: "קופץ כמו שחור ואוסף מטבעות כמו יהודי"

החלוץ האיטלקי שוב מסתבך לאחר תמונה שנויה במחלוקת שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו. התאחדות הכדורגל האנגלית תפתח בחקירה

אנדי האנטר, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנדי האנטר, גרדיאן

התאחדות הכדורגל האנגלית הודיעה כי תחקור פרשה חדשה שבמרכזה מריו באלוטלי, לאחר שזה פרסם בחשבון האינסטגרם שלו תמונה בעלת מוטיבים גזעניים ואנטישמיים.

התמונה המדוברת מורכבת מדיוקנו של סופר מריו – כינויו של באלוטלי ודמות ממשחק הווידאו הקלאסי – ותחתיה הכיתוב: "קופץ כמו שחור ואוסף מטבעות כמו יהודי". חלוץ ליוורפול זכה לגינויים מקיר לקיר, מחק את התמונה המקורית ופנה לחשבון הטוויטר שלו כדי להכחיש את הטענות המיוחסות לו: "אמי יהודייה, אז כולכם בבקשה סתמו את הפה". לדבריו, התמונה פורסמה "ברגע לא מתאים", אולם לא נראה כי הסבריו ירצו את ההתאחדות האנגלית.

"אל תהיו גזעניים! תהיו כמו מריו. הוא שרברב איטלקי, שנוצר על ידי יפנים, מדבר אנגלית, נראה כמו מקסיקאי, קופץ כמו שחור ואוסף מטבעות כמו יהודי", לשון ההודעה המלאה של האיטלקי הבינלאומי. היום בבוקר כבר פרסם התנצלות נוספת: "לא לכל המקסיקאים יש שפם ולא כל היהודים אוהבים כסף. אני מתנצל בפני כל מי שנפגע, ההודעה היתה אמורה להיות אנטי-גזענית והומוריסטית, אך מחוץ להקשר הובנה הפוך".

דובר מטעם הארגון אישר כי ההתאחדות בודקת את הנושא ותפעל נגד מי שלטענתה "הוציא למשחק שם רע על ידי הערות פוגעניות המתייחסות למוצא אתני ו/או לצבע עור". באלוטלי, שיחמיץ את ביקורה של ליוורפול הערב בלסטר בגלל פציעה במפשעה, צפוי לעמוד גם בפני ועדת משמעת פנימית בקבוצתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ