ההתאחדות הפלסטינית לפיפ"א: השעו את ישראל

הפלסטינים דורשים חופש תנועה לשחקני הכדורגל המתגוררים בשטחי הרשות. הקונגרס של התאחדות הכדורגל הבינלאומית ידון בבקשה בחודש מאי

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוזי דן
עוזי דן

זה היה באוויר ועכשיו הגיע רשמית: ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל הגישה לפיפ"א בקשת החלטה רשמית להשעיית ישראל מהארגון. הקונגרס של פיפ"א ידון בבקשה הפלסטינית בחודש מאי. ג'יבריל רג'וב, יו"ר ההתאחדות הפלסטינית, רצה לדון בנושא כבר ב־2013, אך נכנע אז ללחצים מצד ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, שביקש לגשר בין הצדדים.

המניע העיקרי של הפלסטינים הוא האיסור על שחקני הכדורגל הפלסטיניים לצאת ולהיכנס משטחי הרשות, בגלל מה שבישראל מגדירים סיבות בטחוניות. בלאטר, שנועד בעבר בנושא עם ראשי ההתאחדויות ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא הצליח להביא להתקדמות במגעים ולהקלות בנושא הזה, ורג'וב החליט לפעול.

הצעת ההחלטה, שצריכה רוב של שני שליש בקונגרס, קוראת להשעייה של ישראל עד שיתקיימו התנאים הבאים: 1. שחקנים ואנשי צוות ינועו בחופשיות אל ולשטחי הרשות הפלסטינית. 2. ציוד כדורגל יועבר ללא הגבלה או בדיקות. 3. מגרשי כדורגל יוכלו להיבנות ללא הגבלה. 4. קבוצות ישראלות משטחי הגדה המערבית יושעו מתחרויות בישראל. 5. ההתאחדות הישראלית תנקוט פעולות נמרצות למיגור גזענות ואפרטהייד מהליגות שלה.

ספ בלאטר עם ג'יבריל רג'וב ברמאללהצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ