היסטוריה גאה: שופטת טרנסית ניהלה משחק כדורגל

לוסי קלארק בת ה-46 עלתה בתחילת השבוע לשפוט במשחק נוסף באנגליה, כפי שהיא עושה במשך שנים. אלא שהפעם, אחרי ראיון חגיגי במירור הבריטי, היא עשתה זאת לראשונה כאשה. "אני מקווה שיקבלו אותי כפי שאני", היא אמרה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוסי קלארק על שער המירור הבריטי, בראשון. עלתה עם משרוקית ורודה כסמל לאשה שתמיד היתה
לוסי קלארק על שער המירור הבריטי, בראשון. עלתה עם משרוקית ורודה כסמל לאשה שתמיד היתהצילום: שער המירור
ספורט הארץ

ביום ראשון האחרון עשתה לוסי קלארק בת ה-46 היסטוריה בכדורגל העולמי כשעלתה לשפוט משחק כדורגל. נשים כבר שפטו במשחקי כדורגל, וישנן שעושות זאת לאורך העונה כולה. קלארק עצמה שופטת כבר שנים בליגות החובבניות של אנגליה, אבל עד עתה היתה מוכרת כשופט בשם ניק.

"אני מקווה שעולם הכדורגל יקבל אותי כפי שאני", אמרה קלארק ל"מירור" הבריטי לפני המשחק, "שמרתי את הסוד הזה כמעט לכל אורך חיי. עכשיו הגיע הזמן להיות אני". קלארק, נשואה ואם לשלושה ילדים, מניחה שהאוהדים בקהל יהיו בהלם בהתחלה אבל מבהירה: "אני אותו אדם, רק אראה אחרת. זה יהיה נחמד לחיות בתור אני לשם שינוי".

התאחדות הכדורגל האנגלית מיהרה להביע את תמיכתה בקלארק, שעובדת במקביל כנהגת מונית בקרבת לונדון. בעוד בני משפחתה והסביבה הקרובה שותפים לתהליך שעברה, בעבודתה כשופטת בחרה קלארק שלא להצהיר על כך שהיא טרנסית כדי לא למשוך תשומת לב. כעת קלארק תתחיל לשפוט משחקי נשים ובהמשך, היא מקווה, תחזור לשפוט במשחקי גברים.

"עם שחקניות אני יכולה להתמודד. אני פשוט אוציא כרטיס צהוב או אדום", אמרה, "הבעיה היא האוהדים. אני מכינה את עצמי לתגובות, אני לא רוצה לאבד שליטה ולהתלונן בפני מועדונים על האוהדים שלהם. אבל יש לי עור עבה", הבהירה, "חייב להיות לי".

קלארק. "להתמודד עם אוהדים זאת בעיה"צילום: פייסבוק

קלארק עלתה למגרש עם משרוקית ורודה, סמל לשינוי שעברה ולאשה שתמיד היתה. "אני מסתכלת רחוק ורוצה להתקדם כשופטת. אני חולמת להגיע לפרמייר-ליג, אבל כנראה שאני כבר מבוגרת מדי", היא הוסיפה, "כשאשרוק במשרוקית הוורודה אוכל להיות שוב מי שאני. חיכיתי לזה חיים שלמים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ