עוזי דן
עוזי דן

הסכסוך בין מוחמד סלאח להתאחדות המצרית על זכויות השימוש בתמונותיו (Image Rights) חזר ביממה האחרונה למרכז הבמה, וההתאחדות המצרית הראתה שגם היא יודעת להשתמש ברשתות החברתיות כדי להגיב "מתחת לחגורה".

הסכסוך של סלאח עם ההתאחדות על שימוש בתמונתו התחיל עוד לפני המונדיאל, כאשר תמונת ענק שלו התנוססה על המטוס המצרי ללא רשותו ובאופן שמסבך את השחקן מול חוזי הפרסום האישיים שלו, והמשיכה במהלך אחרי הטורניר. לאחר גביע העולם, הוא אף שקל לפרוש בשל כך מהנבחרת.

נדמה היה שהרוחות נרגעו ויש משא ומתן בין הצדדים, אבל בימים האחרונים הבעיר סלאח מחדש את הסכסוך כאשר פירסם שני סרטי וידאו בחשבון הפייסבוק שלו, בהם הראה את התנאים הלא מזהירים שזכו להם שחקני נבחרת מצרים במונדיאל.

"היו לא מעט בעיות במחנה של הנבחרת ברוסיה", טען שחקן ליוורפול. "לא באתי בתלונות ולא ביקשתי יחס מיוחד, רציתי לדבר בשם כל השחקנים אבל לא הרשו לי. נכון שאני לא הקפטן אבל חשוב לי לדבר על הבעיות". סלאח הזכיר בין השאר שההתאחדות המצרית "הכריחה" את השחקנים המצרים לטוס במחלת תיירים בעוד "שאר הנבחרות האפריקאיות טסו במחלקת עסקים".

ההתאחדות ותומכיה הגיבו בזעם וגם באיומים מרומזים ובקללות. חאלד לאטיף, מבכירי ההתאחדות, צייץ בטוויטר את האיום הברור: "אני רוצה להזכיר למוחמד סלאח: אמא שלך עדיין גרה במצרים, למרות שאתה משחק בחו"ל ויכול לעשות מה שאתה רוצה. המבין יבין".

מג'דל עבדלראני, שחקן העבר ומבקיע השער למצרים בגביע העולם 1990, פירסם תמונה שלו עם כמה משחקני הנבחרת המצרית, בהם סלאח, וכתב: "הנה תמונה שלי עם ארבעה שחקנים וחזיר אחד בחולצה לבנה".

אוהדים רבים במצרים תומכים בסלאח, והאיומים של ההתאחדות כלפי משפחתו של סלאח הרגיזו אותם וגרמו לחלקם לצאת בהודעות תמיכה באלילם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ