עוזי דן
עוזי דן

בארגנטינה, אורוגוואי וישראל יש דיווחים שונים היום (שלישי) לגבי האפשרות לביטול המשחק בין ארגנטינה לישראל שאמור להתקיים ביום שני בבלומפילד, כמו גם הערכות סותרות לגבי מתי יוחלט אם יהיה משחק או לא.

באורוגוואי, יו"ר התאחדות הכדורגל במדינה, חורחה קסאלס, דיבר באשר לאפשרות הביטול: "נחכה עד יום שישי. נבצע הערכת מצב כל יום, אבל ההחלטה תהיה אחרי המשחק ביום שישי". אורוגוואי תשחק בבודפשט נגד נבחרת הונגריה ביום שישי בערב ואמורה להגיע לישראל בשבת בטיסה מהונגריה. "אנחנו מקבלים עדכון על המצב", אמר קסאלס והוסיף כי אם ארגנטינה תחליט לא לבוא אז באופן טבעי גם אורוגוואי לא תגיע.

מנגד, ההתאחדות הארגנטינית טרם קיבלה החלטה סופית על שינוי בתוכניות הנבחרת לגבי המשחק המתוכנן להתקיים בישראל ב-18 בנובמבר, אך כלי התקשורת בארגנטינה מדווחים שגוברים הסיכויים לכך שמשחק הידידות מול אורוגוואי לא יתקיים. דובר ההתאחדות הארגנטינית התבקש להתייחס לכך ואמר כי "כרגע אין שינוי בתוכניות", אך ההתאחדות פירסמה הודעה לפיה כרגע המשחק יתקיים כמתוכנן ולא תתקבל החלטה לגביו עד יום חמישי בבוקר. ארגנטינה תשחק ביום שישי בסעודיה נגד ברזיל ואמורה להגיע לארץ רק ביום ראשון.

בתקשורת בארגנטינה עוקבים אחרי המצב בישראל בדאגה רבה. "המשחק בתל אביב בספק גדול בגלל החיסול בעזה והירי של טילים על ישראל", נכתב בעיתון "אולה" שהזכיר כי "בעיצומן של ההכנות למונדיאל ברוסיה, ישראל סיכמה על קיום משחק ידידות בירושלים, לכבוד חגיגות ה-70 של ישראל", נכתב בעיתון, בהתייחס למשחק בין ארגנטינה לישראל ב-2018, שבוטל. "הפלסטינים פתחו אז בקמפיין לביטול המשחק, שאכן בוטל בסופו של דבר. הפעם, מסיבות שונות, נראה שההיסטוריה עלולה לחזור על עצמה".

איצטדיון בלומפילד. יארח את המשחק בין ארגנטינה לאורוגוואי?צילום: מגד גוזני

העיתון "קלארין" העריך כי המצב "מסכן עד מאוד את קיום המשחק בעוד שישה ימים באיצטדיון בלומפילד המחודש בתל אביב, שאמור היה להיות המשחק השני של הנבחרת לאחר המשחק ביום שישי בערב הסעודית, נגד נבחרת ברזיל".

המצב הנוכחי יוצר בעיה גדולה לחברת "קומטק", שארגנה את המשחק. מהחברה טרם נמסרה תגובה רשמית, אך דוברת חברת ההפקה התייחסה למצב הביטחוני בתוכנית הבוקר בערוץ 12: "בארנגטינה עדיין ישנים, ואנחנו נעדכן אם יהיו התפתחויות. אני אופטימית, כי אירועים דומים התקיימו בעבר תחת מצב ביטחוני מתוח".

על הנייר גם אם שתי הנבחרות יחלטו שהן מגיעות ייתכן מצב שלפי הנחיות פיקוד העורף - לפהן כרגע אין משחקים מתל אביב ודרומה או התכנסויות של יותר מ-300 איש - לא יאושר קיום המשחק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ