עוזי דן
עוזי דן

מרואן פלאיני, שחקן נבחרת בלגיה ואקס מנצ'סטר יונייטד, המשחק כיום בסין, שוחרר היום (שלישי) מבית החולים אחרי שלושה שבועות של טיפול לאחר שחלה בקורונה. פלאיני הוא ככל הידוע השחקן היחידי בליגה הסינית שלקה בנגיף. הבלגי יבלה את השבועיים הבאים בביתו בבידוד.

לפני כמה שבועות הוא אובן כחולה עם חזרתו לסין לקראת פתיחת העונה עם קבוצתו שאנדונג בליגה הסינית שפתיחתה נדחתה. "פלאיני שוחרר מבית החולים ומצבו טוב מאוד", נמסר בהודעת הקבוצה.

גם הליגה הצרפתית מתכננת את חזרתה, כך מדווח ה"לאקיפ". לפי התכנית של ראשי הליגה היא תחזור ב-17 ביוני ותשוחק עד 25 ביולי. לפי הדיווח ישוחק מחזור כל שלושה ימים, גם כדי שיהיה מספיק זמן למשחקי הפלייאוף על העליה והירידה. גמר גביע הליגה נקבע ל-27 ביוני וגמר הגביע הצרפתי ל-11 ביולי.

סגן נשיא פיפ"א: ייתכן שכדורגל הנבחרת לא ישוב עד 2021

סגן נשיא פיפ"א ויקטור מונטליאני הקנדי, אמר כי ייתכן שבגלל הגבלות נסיעה עקב הקורונה והרצון לתת עדיפות למפעלים מקומיים ייתכן שהכדורגל הבינלאומי ברמת הנבחרות לא ישוב לפעילות בשנה הנוכחית אלא רק ב-2021.

מונטליאני עומד בראש קבוצת עבודה של פיפ"א שמגבשת תוכניות להתמודד עם ההשלכות על הכדורגל. פיפ"א והתאחדויות אזוריות כבר ביטלו את המשחקים הבינלאומיים שהיו מתוכננים למארס וליוני אך הוא טוען כי גם המשחקים שהוזזו לספטמבר ואוקטובר בסכנה.

"אני באופן אישי חושב שזה עלול להיות מאתגר, לא רק בגלל בעיות הבריאות ברחבי העולם ודרגות המוכנות השונות, אלא עניין הנסיעות בינלאומיות ברגע שנחזור לשחק", אמר מונטליאני ל-A-P. "אני חושב שכדורגל מקומי כרגע בראש סדר העדיפויות".

הוא גם אמר כי ברור לכולם שהכדורגל יחזור בתחילה ללא קהל, "חידוש מלא של הכדורגל בשנת 2020, כולל כדורגל בינלאומי ועם קהל לא נראה לי אפשרי", אמר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ