אחרי 104 ימים של נדודים: שחקני קבוצת הכדורגל של ווהאן חזרו לעיר כגיבורים

ווהאן זאל, שבילתה את רוב זמנה בספרד, חזרה לעיר הסינית בה התפרץ הנגיף כשמאות אוהדים קיבלו את פני השחקנים והצוות. הליגה, שהיתה אמורה להתחיל בפברואר, מתוכננת להיפתח ביוני

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוהדי ווהאן זאל מקבלים את פניהם של הקבוצה בתחנת הרכבת בעיר, בשבת האחרונה
אוהדי ווהאן זאל מקבלים את פניהם של הקבוצה בתחנת הרכבת בעיר, בשבת האחרונהצילום: AFP
ספורט הארץ

בינואר, כשעוד לא ידענו לדקלם את הביטויים "הדבקה טיפתית", "ריחוק חברתי" או "השטחת העקומה", מסכות עטו רק בבית חולים והאלכוג'ל היה עדיין מוחבא בפאתי הסופר, קבוצת הכדורגל "ווהאן זאל" התכוננה לעונת הכדורגל בליגה הסינית. ב-22 בינואר שהתה הקבוצה בעיר גוואנגז'ו במסגרת מסע משחקי ההכנה כשסגר הוטל על העיר בעקבות התפרצות מגפת הקורונה.

מאז, במשך 104 ימים (כולל ההכנה), לא היתה יכולה הקבוצה לחזור לעיר ונאלצה לבלות את רוב זמנה במתחם כמעט ריק בקוסטה דל סול שבספרד. בשבת בלילה שבה סוף סוף הקבוצה אל ווהאן, כשמאות אוהדים מריעים לה בתחנת הרכבת בעיר. כשהם עוטים מסכות על פניהם, קיבלו השחקנים זרי פרחים מהאוהדים שהיו לבושים בכתום, צבע המדים של הקבוצה, והחזיקו שלטים המברכים את חזרתם אל ווהאן.

מאמן הקבוצה חוזה גונזאלס עם זר פרחים שקיבל בקבלת הפנים. הקבוצה תשוב לאימוניה ביום רביעיצילום: AFP

"אחרי למעלה משלושה חודשים של נדודים, חברי קבוצת ווהאן זאל, שהתגעגעו הביתה, סוף סוף דרכו בעירם", כתב אחד האוהדים בטוויטר. המאמן חוזה גונזאלס, שעבורו יהיה זה הביקור הראשון בעיר מאז סיכם בקבוצה, ישהה בביתו החדש בימים הקרובים לפני חזרתה של ווהאן לאימוניה ביום רביעי, לקראת העונה הקרובה. "הם לא וירוס מהלך, הם ספורטאים", אמר גונזאלס.

בעקבות התפרצות הנגיף בספרד, עזבה הקבוצה את קוסטה דל סול וחזרה לסין כבר באמצע מארס, אולם שהתה בבידוד מאז מחשש להדבקה. "השחקנים המקומיים יתאחדו עם משפחותיהם אותם לא ראו למעלה משלושה חודשים", נמסר מהמועדון שסיים במקום השישי בעונה שעברה. לעונה הקרובה, לעומת זאת, שהיתה אמורה להתחיל ב-22 בפברואר אין עדיין תאריך חזרה, שנדחה שוב ושוב. כרגע מקווים בסין להודיע על חזרה אפשרית בחודש יוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ