"הנשיא מדבר שטויות בטלוויזיה": כדורגלן רוסי ביקר את ולדימיר פוטין וצפוי להיענש

יבגני פרולוב, שוער קריליה סובטוב, העניק ריאיון בארצו וביקר בחריפות את אופן הטיפול של פוטין והרשויות ברוסיה במגפת הקורונה. "אין זכויות, אתה עבד ואף פוליטיקאי לא מקצץ במשכורתו", אמר פרולוב

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ולדימיר פוטין. "אף אחד לא מקשיב לו", אמר פרולוב
ולדימיר פוטין. "אף אחד לא מקשיב לו", אמר פרולובצילום: Alexei Nikolsky / אי־פי
ספורט הארץ

בניגוד לספורטאים מענפים אחרים, ביקורת של כדורגלנים על פוליטיקאים אינה דבר שכיח במיוחד אבל ביקורת של כדורגלן רוסי על ולדימיר פוטין היא מקרה עוד יותר נדיר.

יבגני פרולוב, שוערה של קריליה סובטוב, צפוי להיענש על ידי קבוצתו לאחר שביקר את נשיא רוסיה ורשויות אחרות במדינה על האופן שבו הן הגיבו להתפרצות מגפת הקורונה. בריאיון בתחילת השבוע הוא טען שתגובת הרשויות למשבר אינה עקבית והאשים את פוטין בנשיאת הצהרות כוזבות ופיזור הבטחות ריקות מתוכן.

קבוצתו של פרולוב הגיבה בחריפות לדברים של השוער וטענה שהוא הפר את תנאי החוזה שלו כשהעניק ריאיון ללא אישור ופגע באינטרסים שלה. במועדון הוסיפו שהם אינם מסכימים עם דעתו של השוער שלהם וציינו ש"הוא ייענש לפי מדיניות המועדון". ברוסיה דיווחו שפרולוב עלול להיקנס בסכום גבוה בעקבות אמירותיו.

"כל מה שהנשיא אמר בטלוויזיה זה שטויות", אמר פרולוב בריאיון, "אין שום פעולה אמיתית כדי לעזור לאנשי עסקים. הבנקים לעולם לא יציעו הלוואות נוחות ולא יתנו דחיות. הנשיא אמר להם 'אתם חייבים' אבל אף אחד לא מקשיב לו".

את הרשויות במוסקבה הוא האשים בנקיטת פעולות שמטיבות רק עם בעלי הכוח. "אנחנו נאלצים להישאר בבית ואין שום עזרה מהמדינה", הוא אמר, "ואנחנו נקנסים (על יציאה מהבית). לאנשים אין כסף והקנס הממוצע הוא 5,00 רובל. אנשים עוברים כבר חודשיים ברציפות בלי משכורת. זה לא אותו מצב באירופה. ואנחנו רואים כיצד המשטרה פועלת: היא מכה באנשים, פוגעת בהם ועוצרת אותם. בימים כאלו של שיעבוד, לאף אחד אין זכויות או חופש. אתה עבד. וזאת בזמן שאף פולטיקאי לא הציע לקצץ במשכורת שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ