ארוסתו של ג'מאל חשוקג'י לפרמייר-ליג: איסרו על סעודיה לרכוש את ניוקאסל

האטיס צ'נגיז, ארוסתו של העיתונאי שנרצח בקונוסליה הסעודית באיסטנבול ב-2018, דורשת מהפרמייר-ליג לעצור את רכישת ניוקאסל על ידי סעודיה. "ניסיון לברוח מצדק וביקורת על מעשה חסר מצפון", אמר עורך דינה של צ'נגיז

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'מאל חשוקג'י. רכישת ניוקאסל תתבטל?
ג'מאל חשוקג'י. רכישת ניוקאסל תתבטל?צילום: Hasan Jamali/אי־פי
ספורט הארץ

ניסיונותיה של סעודיה לרכוש את ניוקאסל ממשיכים להסעיר את אנגליה. רבים מתנגדים לכניסתה של סעודיה, מדינה שמפירה זכויות אדם באופן שיטתי, לפרמייר-ליג והיום (שלישי) הצטרפה למתנגדים גם האטיס צ'נגיז, ארוסתו של ג'מאל חשוקג'י.

צ'נגיז קראה להנהלת הפרמייר-ליג לעצור את עסקת הרכישה המדוברת. היא אמרה שהשלמת העסקה תכתים את הכדורגל האנגלי ותהפוך אותו למשתף פעולה בטיוח רציחת העתונאי חשוקג'י על ידי הממלכה הסעודית.

האטיס צ'נגיז. דורשת לאסור את רכישת ניוקאסל על ידי סעודיהצילום: Francois Lenoir/רויטרס

במכתב שנשלח על ידי עורכי דינה, צ'נגיז טענה עי הנסיך מוחמד בן סלמאן וקרן ההשקעות הסעודית אינם עומדים בתקנון הפרמייר-ליג. על פי התקנון אסור למועדון להיות בשליטה של אינדיבדואל שעסק בפעילות שהיתה נחשבת לפוגענית אילו התרחשה בבריטניה.

"הצעת הרכישה היא לא רק 'עסקים' עבור הנסיך והרשויות הסעודיות", אמר עורך הדין שלה, רונדי דיקסון, "אלא ניסיון לברוח מצדק וביקורת בינלואמית על מעשה חסר מצפון. זה יפגע בערכי הליבה של הפרמייר-ליג ובחוקים שלה, ויהרוס את שמה הטוב של הליגה אם יתאפשר לנסיך ולרשויות הסעודיות להשתמש ברכישה הזו כדי לשפר את מעמדם הבינלאומי".

חשוקג'י, עיתונאי של הווישנגטון פוסט, נרצח בקונסוליה הסעודית באיסטנבול באוקטובר 2018. הוא נכנס לקונסוליה על מנת לקבל מסמכים להם היה זקוק כדי להתחתן עם צ'נגיז. בחקירה מיוחדת של האו"ם נמצא שסעודיה היתה אחראית לרצח שלא יתכן שהתבצע ללא ידיעת הנסיך הסעודי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ