ממשלת ספרד אישרה: תוכנית בת ארבעה שלבים לחזרת הכדורגל באמצע יוני

המועדונים בליגה הספרדית יחלו בבדיקות קורונה לשחקניהם כבר ביום שני, זאת בתקוה כי משרד הבריאות יאשר את החזרה לאימונים. אם הכל יתנהל לפי התוכנית כדורגל צפוי לשוב ללא קהל במהלך חודש יוני. בגרמניה, הממשלה טרם אישרה את חזרת הבונדסליגה

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאו מסי, ארתורו וידאל וג'ורדי אלבה במשחק בין ברצלונה לסוסיאדד בתחילת מארס. הליגה תשוב ללא קהל ביוני?
ליאו מסי, ארתורו וידאל וג'ורדי אלבה במשחק בין ברצלונה לסוסיאדד בתחילת מארס. הליגה תשוב ללא קהל ביוני?צילום: Joan Monfort/אי־פי
עוזי דן
עוזי דן

ממשלת ספרד אישרה היום (חמישי) פרוטוקול לפעילות ספורטיבית, שסולל את הדרך למועדוני הליגה הספרדית להתחיל בבדיקות קורונה לשחקניהם כבר ביום שני הקרוב, זאת במטרה לשוב לאימונים בשבוע שלאחר מכן. הנהלת הליגה אופטימית ומקווה כי צעד זה יאפשר חזרה באמצע חודש יוני. כל אלה תלויים בהחלטותיו של משרד הבריאות הספרדי ובאישורו, כמו גם במספר החולים והמתים במדינה, שם מקווים כי ימשיך לרדת.

לתוכנית ארבעה שלבים: תחילה, יתאפשר יתאפשר לספורטאים מקצועיים להתאמן לבדם החל מיום שני, אחר כך בקבוצות קטנות. השלב השלישי, לאחר תקופה בת שבועיים בה ייערכו בדיקות, תהיה חזרה לאימונים מלאים. התקווה היא שביוני ניתן יהיה לקיים משחקים בהם ינכחו באיצטדיונים עד 400 איש, כולל כל בעלי התפקידים, וכמובן ללא קהל.

בעוד בספרד התוכניות לחזרת הכדורגל מתגבשות, בגרמניה המצב מעט תקוע. לפני כשבוע אישרה הנהלת הבונדסליגה את חזרתה ב-9 במאי, וחלק הקבוצות אף שבו להתאמן. אלא שההחלטה היתה כפופה לאישור השלטונות בגרמניה. בישיבת הממשלה שהתכנסה היום לא התקבלה החלטה בנוגע לחזרתה של הליגה, דבר שהיה צפוי; המשמעות היא שהבונדסליגה לא תחזור לפי 16 במאי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ