בולסונרו רוצה שהכדורגל ישוב כי "לספורטאים סיכוי נמוך למות", בברזיל רוצים שיתפטר

נשיא ברזיל התראיין בתחנת רדיו וקרא לחדש את הכדורגל במדינה שנחשבת למוקד התפרצות של המגפה. לטענתו, שחקני כדורגל נמצאים בסיכון נמוך בגלל הכושר הגופני שלהם. "האבטלה מאיימת גם על מועדוני הכדורגל", אמר בולסונרו

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ז'איר בולסונרו. "לכדורגלנים סיכוי נמוך למות מהוירוס"
ז'איר בולסונרו. "לכדורגלנים סיכוי נמוך למות מהוירוס"צילום: AFP
ספורט הארץ

נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו רוצה שהכדורגל בארצו יתחדש בקרוב, למרות שמספר חולי הקורונה במדינה עולה. לטענתו, שחקני כדורגל נמצאים בסיכון נמוך למות מקורונה בגלל הכושר הגופני שלהם.

רוב הליגות בברזיל נעצרו ב-15 במארס. אליפות ברזיל תוכננה להתחיל במאי אבל הסיכויים לכך נמוכים לאחר שהמדינה הפכה למוקד התפשטות של הוירוס וקיימים בה יותר מ-5,900 מקרי מוות. רופאים טוענים ששיא ההתפרצות צפוי לפגוע במדינה בשבועיים הקרובים, אך הנשיא בשלו.

"יש הרבה אנשים בכדורגל שרוצים לחזור לשחק כי האבטלה מאיימת גם על המועדונים", אמר בולסונרו בריאיון לרדיו "גואיבה" במדינה, "לכדורגלנים שנדבקים בוירוס יש סיכוי נמוך למות ממנו. בגלל המצב הפיזי שלהם, בגלל שהם ספורטאים".

הנשיא הברזילאי אמר ששר הבריאות החדש שלו יציג רעיון לפיו המשחקים יחזרו ללא קהל אבל הוא מבין ששחקנים רבים יתנגדו. " ההחלטה להחזיר את הכדורגל אינה שלי, אבל אנו יכולים לעזור", אמר בולסונרו וסיפר שהוא דיבר עם מאמן גרמיו רנאטו פורטאלופי בנושא ונאמר לו ששחקנים עדיין חוששים מהוירוס.

זוכה גביע העולם ב-1994 ראי, שמשמש היום כדירקטור בסאו פאולו אמר שהמועדון שלו מתנגד לחידוש המשחקים בזמן המגפה. הוא קרא לבולסונרו להתפטר בשל ניהול "חסר אחריות" של המשבר במדינה. "אנחנו רוצים לחזור בזמן שיתאים, בהתאם להמלצות ובאופן הדרגתי", אמר ראי ל"גלובוספורט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ