נדחתה תביעת שחקניות נבחרת ארצות הברית לקבלת תשלום שווה לגברים

השופט הפדרלי רוברט גארי קלוזנר דחה את תביעת שחקניות נבחרת הנשים אחרי שהראה כי למעשה הן הרוויחו יותר בחישוב לפי משחק

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקניות נבחרת ארצות הברית חוגגות. ימשיכו להיאבק
שחקניות נבחרת ארצות הברית חוגגות. ימשיכו להיאבקצילום: Matthew Emmons/רויטרס
עוזי דן
עוזי דן

שופט פדרלי בקליפורניה דחה הלילה (בין שישי לשבת) את התביעה לשכר שווה של נשות נבחרת ארצות הברית לכדורגל נשים וקבע כי ההתאחדות האמריקאית לכדורגל צודקת ברוב טענותיה.

השחקניות טענו כי ההתאחדות הפרה את חוק השיוויון בשכר (EPA) גם את חוק זכויות האזרח משנת 1964, בפרט ביחס לתנאי מקום העבודה בכך שהן קיבלו פחות כסף מהגברים. השופט רוברט גארי קלוזנר קבע כי "השחקניות לא הוכיחו כי יש עניין משפטי או אפלייתי בכך שקיבלו פחות כסף מנבחרת הגברים".

השופט קבע כי הטוענות לא הצליחו להוכיח שעבדו יותר וקיבלו פחות מאשר הגברים ודחה בין השאר את הטענות של שחקניות כמו אלכס מורגן, קרלי לויד ומייגן ראפינו. קלוזנר קיבל את העובדה כי בחישוב תשלומים מההתאחדות לפי משחק, דווקא נבחרת הנשים הרוויחה יותר ממקבילתה בגברים - כ-220 אלף דולר לעומת 212 אלף דולר. השופט הראה כי הסעיף בו הנשים הרוויחו פחות הוא סעיף הפיצויים על השתתפות במשחקים, אך הוא נובע מהסכם שגיבש איגוד כדורגל הנשים מול התאחדות הכדורגל בארצות הברית ולכן דחה את התביעה.

התגובות של השחקניות היו כעס והפתעה, ראפינו אמרה על הפסיקה: "לא נפסיק להיאבק למען השיוויון". השחקנית כריסטן פרס צייצה: "נמשיך את המאבק למען תשלום שווה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ