"למסוט אוזיל לא הגיע להיות הקפטן של ארסנל. גם השחקנים לא רצו אותו"

אונאי אמרי, שפוטר מארסנל בנובמבר האחרון, התראיין באנגליה על השנה וחצי הקשות בלונדון: "לא אמרתי דבר, אבל הרגשתי בודד". הספרדי טען כי כלל לא רצה להחתים את ניקולא פפה, הרכש היקר בתולדות המועדון

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מסוט אוזיל (משמאל) נגד אברטון. מושפע ממצבי רוח וצריך את היד המלטפת של המאמן
מסוט אוזיל (משמאל) נגד אברטון, העונהצילום: EDDIE KEOGH/רויטרס
ספורט הארץ

לאור מגפת הקורונה והשבתת הכדורגל, קל לשכוח שפיטוריו של אונאי אמרי מארסנל התרחשו עוד העונה. המאמן הספרדי פוטר מהתותחנים כשנה וחצי לאחר מינויו לתפקיד, לאור תוצאות מאכזבות וחוסר יכולת להוציא את המיטב מהסגל שלו.

חלקה השני של הביקורת כוון בעיקר בנוגע למסוט אוזיל, כוכב ארסנל שמציג יכולת מאכזבת ועקבית למדי - גם לאחר עזיבתו של אמרי. בריאיון ל"דיילי מייל", המאמן פירט את הביקורת על הקשר הגרמני, והסביר מדוע לא הסכים למנות אותו לקפטן.

אונאי אמרי, על הקווים של ארסנלצילום: Matthew Childs/רויטרס

"בסופו של דבר, הוא צריך להסתכל על עצמו, על הגישה שלו ועל המחויבות שלו", אמר אמרי, "עשיתי ככל יכולתי כדי לעזור לאוזיל. לאורך כל הקריירה שלי, שחקנים מוכשרים קיבלו עדיפות והגיעו לשיאם תחתיי. תמיד הייתי חיובי וניסיתי להכניס אותו לעניינים, אבל הגישה שהוא אימץ, רמת המחויבות, ובכן, הן לא היו מספיקות".

"אוזיל יכול היה להיות אחד הקפטנים (מתוך ארבעה), אבל חדר ההלבשה לא רצה שהוא יהיה קפטן", הבהיר אמרי, "המחויבות שלו לא היתה מספקת כדי שהוא יהיה קפטן. זה לא מה שאני קבעתי, אלה השחקנים".

מלבד זאת, אמרי טען כי בפריז סן ז'רמן ההנהלה "הגנה" עליו וכי הוא התגעגע לכך כשהיה בארסנל. "נשארתי חשוף להתמודד עם התוצאות ועם טעויות שנעשו לפני שאני הגעתי. כמובן שלא אמרתי דבר, אבל הרגשתי בודד. כשהיו בעיות כאלה בסן ז'רמן, נשיא המועדון היה מגיע לחדר ההלבשה ושומר על כולנו. בארסנל עדיין אין דבר כזה".

עוד בריאיון, אמרי הודה כי לא רצה להחתים את ניקולא פפה, שהפך לרכש היקר בתולדות המועדון לאחר שנרכש מליל תמורת 80 מיליון יורו. "הוא שחקן טוב, אבל זקוק לזמן. כשאני הייתי שם הוא לא סיפק את הסחורה", טען אמרי, "אני הייתי בעד מישהו שמכיר את הליגה, כדי שלא יהיה זקוק לזמן הסתגלות. נפגשתי עם ווילפריד זאהא, מקריסטל פאלאס. אני רציתי אותו והוא רצה לבוא".

ניקולא פפה. הגיע בקיץ תמורת 80 מליון ליש"טצילום: DAVID KLEIN/רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ