הפרמייר-ליג חוזרת? שישה נדבקים בלבד מתוך 1,744 נבדקים ברחבי הליגה

בעודם ממתינים לאישור סופי של הממשלה, ראשי הפרמייר-ליג יציגו נתונים מרשימים שעולים מתוך בדיקות הקורונה שהליגה מבצעת לשחקניה - ודומים לאלו שהציגה הבונדסליגה לפני חזרתה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פייר-אמריק אובמיאנג וניקולא פפה, העונה במדי ארסנל
פייר-אמריק אובמיאנג וניקולא פפה, העונה במדי ארסנלצילום: PETER CZIBORRA/רויטרס
ספורט הארץ

תוכנית החזרה של הפרמייר-ליג זכתה לחיזוק משמעותי אחרי הסבב השני של בדיקות הקורונה שהליגה עורכת לאנשיה: שני אנשים בלבד, ממועדונים שונים, נדבקו בנגיף מתוך 996 שחקנים ואנשי צוות להם נערכו בדיקות קורונה. בסבב הקודם נמצא גם כן מספר נמוך - שישה אנשים - מתוך 748 נבדקים.

996 האנשים נבדקו בימי חמישי ושישי, בעוד כלל הקבוצות התחילו להתאמן בקבוצות קטנות. מספר הנדבקים הקטן, ששווה בערך ל-0.2% מכלל הנבדקים, יעניק לראשי הליגה טיעון טוב עוד יותר בבחינת הממשלה הבריטית האם לאשר את החזרה.

בשלב זה, מצב הנדבקים דומה למדי לזה של הבונדסליגה (10 נדבקים מתוך 1,748 בדיקות), שקיבלה אישור לחדש את הליגה וקיימה כבר שני מחזורים. עד כה, החולים שפורסמה זהותם הם איאן וואן, עוזר המאמן של ברנלי (שפירסמה בעצמה את שמו אחרי הסבב הראשון של בדיקות; אדריאן מריאפה, מגן ווטפורד, ושני אנשי צוות נוספים של המועדון.

סטרלינג ואלכסנדר-ארנולד, העונה במשחק בין סיטי לליברפולצילום: Carl Recine/רויטרס

ב-11 במאי הודיע ראש הממשלה בוריס ג'ונסון כי הכדורגל המקצועני ישוב לפעילות החל מחודש יוני, אך לא קבע מועד מדויק. בשבוע שעבר, כאמור, חזרו הקבוצות להתאמן בעוד ראשי הליגה ממתינים לאישור סופי ורשמי על יריית הפתיחה של המשך עונת 2019/20.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ