ראשי הפרמייר-ליג אישרו בהצבעה: הקבוצות ישובו לאימונים מלאים

חיזוק נוסף לשאיפות החזרה של הליגה האנגלית. השחקנים והצוותים המקצועיים יערכו בדיקות קורונה פעמיים בשבוע

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקני צ'לסי, השבוע באימון קבוצתי
שחקני צ'לסי, השבוע באימון קבוצתיצילום: MATTHEW CHILDS/רויטרס
ספורט הארץ

הפרמייר-ליג הודיעה כי הושגה הסכמה פה אחד לאשר לקבוצות לשוב לאימונים מלאים, כולל מגע, לקראת חידוש העונה בחודש הבא.

"העדיפות העליונה של הפרמייר-ליג היא בריאותם של המשתתפים ושלומם", נכתב בהודעה, "נקבעו נהלים רפואיים קפדניים כדי להבטיח שמגרש האימונים יהווה מרחב בטוח". ראשי הליגה הוסיפו כי השחקנים והצוותים המקצועיים יערכו בדיקות קורונה פעמיים בשבוע.

לפני שלושה ימים זכתה הליגה בחיזוק משמעותי נוסף אחרי שנודע כי בסבב השני של בדיקות הקורונה שהליגה עורכת לאנשיה, שני אנשים בלבד, ממועדונים שונים, נדבקו בנגיף מתוך 996 שחקנים ואנשי צוות להם נערכו בדיקות קורונה. בסבב הקודם נמצא גם כן מספר נמוך - שישה אנשים - מתוך 748 נבדקים.

מוחמד סלאח, באימון ליברפולצילום: CARL RECINE/רויטרס

996 האנשים נבדקו בימי חמישי ושישי, בעוד כלל הקבוצות התחילו להתאמן בקבוצות קטנות. מספר הנדבקים הקטן, ששווה בערך ל-0.2% מכלל הנבדקים, יעניק לראשי הליגה טיעון טוב עוד יותר בבחינת הממשלה הבריטית האם לאשר את החזרה.

בשלב זה, מצב הנדבקים דומה למדי לזה של הבונדסליגה (10 נדבקים מתוך 1,748 בדיקות), שקיבלה אישור לחדש את הליגה וקיימה כבר שני מחזורים.

ב-11 במאי הודיע ראש הממשלה בוריס ג'ונסון כי הכדורגל המקצועני ישוב לפעילות החל מחודש יוני, אך לא קבע מועד מדויק. בשבוע שעבר, כאמור, חזרו הקבוצות להתאמן בעוד ראשי הליגה ממתינים לאישור סופי ורשמי על יריית הפתיחה של המשך עונת 2019/20.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ