דיווח: רופאיו ומטפליו של דייגו מראדונה יואשמו ברצח

דרמה בארגנטינה: ועדת מומחים שמונתה בידי התובע המחוזי בבואנוס איירס צפויה לקבוע כי רופאיו של דייגו מראדונה ידעו כי אגדת הכדורגל ימות כתוצאה ממעשיהם

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דייגו מראדונה
דייגו מראדונהצילום: ALEJANDRO PAGNI - AFP
עוזי דן
עוזי דן

שבעה אנשים, בהם שלושת רופאיו של דייגו ארמנדו מראדונה, יועמדו לדין בארגנטינה באשמת רצח - כך צפויה לקבוע ועדת מומחים שמינה התובע המחוזי לחקירת מותו של מראדונה, לפי דיווח של מקור משפטי שמעורה בתיק לסוכנות הידיעות הצרפתית. על פי הוועדה, מראדונה קיבל טיפול רפואי לקוי והושאר למות בייסורים לפרק זמן ממושך, עד שמת בנובמבר. "אחרי כל כך הרבה עוולות, סגרנו מעגל והתיק הושלם", כך אמר המקור. לפי דיווח ברשת ESPN, הם יואשמו בעבירה מעט פחות בחומרתה, בין הריגה לרצח.

התובעים מאמינים שמותו של מראדונה לא היה תוצאה של רשלנות רפואית, אלא שהם ידעו שאגדת הכדורגל ימות כתואצה ממעשיהם ולא פעלו כדי למנוע זאת. לפי העדויות שבידי החוקרים, הצוות הרפואי - ובראשם רופאו האישי לאופולדו לוקה, הפסיכיאטרית אוגוסטינה קוסאצ'וב והפסיכולוג קרלוס דיאס - ידע שמראדונה משתמש בתרופות פסיכיאטריות, סמים ואלכוהול, אך התעלמו לכך בעת בחירת הטיפול בו והובילו בכך למותו. אם יורשעו, השבעה צפויים למאסר בפועל שאורכו בין שמונה ל-25 שנה.

מראדונה מת ב-25 בנובמבר 2020, והוא בן 60. החקירה לנסיבות מותו החלה כשבוע לאחר מכן כאשר פשטו הרשויות בארגנטינה על ביתו ומשרדו של רופאו האישי לוקה. סיבה המוות הוגדרה בתחילה כדום לב, אך ככל שהתבררו הפרטים - הטיפול הרפואי שקיבל לאורך התקופה, ובפרט טיפול החירום - כך התחזקה האפשרות כי מותו היה לכל הפחות נמנע.

לאופולדו לוקה, רופאו האישי של מראדונהצילום: EMILIANO LASALVIA - AFP

בתחילת נובמבר עבר מראדונה ניתוח להסרת קריש דם בראשו, שלאחריו נמסר כי הוא חש בטוב. ביומו האחרון התלונן מראדונה על קשיי נשימה ואמר כי הוא "לא מרגיש טוב" והלך לנוח בחדרו. בהמשך, כשלא הגיב לקריאות בשמו, הוזעק אמבולנס לביתו בטיגרה, אבל לרופאים באמבולנס שפינה אותו לא נותר אלא לקבוע את מותו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ