מוקדמות מונדיאל 2018: ישראל הוגרלה עם ספרד ואיטליה

בקרוב אצלנו. נבחרת ספרדצילום: אי־פי
עדכונים

אירופה

52 נבחרות אירופאיות מוגרלות לתשעה בתים. הראשונה בכל בית תעלה אוטומטית, כאשר שמונה הסגניות בעלות המאזן הטוב ביותר יתחרו ביניהן על ארבעת הכרטיסים הנוספים. ישראל, ששובצה בדרג האיכות הרביעי, זכתה להגרלה אכזרית כששובצה לבית 7 יחד עם ספרד, איטליה, אלבניה, מקדוניה וליכטנשטיין.

בית א': הולנד, צרפת, שבדיה, בולגריה, בלארוס, לוכסמבורג
בית ב': פורטוגל, שווייץ, הונגריה, איי פארו, לטביה, אנדורה
בית ג': גרמניה, צ'כיה, צפון אירלנד, נורבגיה, אזרבייג'אן, סן מרינו
בית ד': וולס, אוסטריה, סרביה, אירלנד, מולדובה, גיאורגיה
בית ה': רומניה, דנמרק, פולין, מונטנגרו, ארמניה, קזחסטן
בית ו': אנגליה, סלובקיה, סקוטלנד, סלובניה, ליטא, מלטה
בית ז': ספרד, איטליה, אלבניה, ישראל, מקדוניה, ליכטנשטיין
בית ח': בלגיה, בוסניה, יוון, אסטוניה, קפריסין
בית ט': קרואטיה, איסלנד, אוקראינה, טורקיה, פינלנד

דרום אמריקה

בבית הדרום אמריקאי ישתתפו עשר נבחרות: ברזיל, ארגנטינה, אורוגוואי, צ'ילה, פרו, פרגוואי, ונצואלה, קולומביה, אקוודור ובוליביה. עשר הנבחרות ישחקו פעמיים אחת נגד השנייה, ובסוף ארבע הראשונות יעלו אוטומטית, כשהנבחרת שתסיים במקום החמישי תפגוש בשלב הפלייאוף את הנבחרת שתסיים חמישית באסיה.

גם רונאלדו הגיעצילום: רויטרס

אוקיאניה

עכשיו הגיעה תורה של הקונפדרציה היחידה לה לא מובטחת אף נציגה במונדיאל - אוקיאניה. המנצחת בטורניר המוקדמות האזורי תפגוש את הנבחרת שתסיים במקום הרביעי בצפון ומרכז אמריקה. פרדראג רייקוביץ', שוער נבחרת סרביה עד גיל 20 שזכתה באליפות העולם, ואלכסיי סמרטין, שחקן העבר הרוסי, שלפו את הכדורים.

בית א':
1. טהיטי
2. ניו קלדוניה
3. מנצחת מפגש מוקדם
4. פפואה גיניאה החדשה

בית ב':
1. ניו זילנד
2. איי שלמה
3. פיג'י
4. ונואטו

והיה גם קטע בלטצילום: רויטרס

צפון ומרכז אמריקה

ואלו שלושת בתי המוקדמות בצפון ומרכז אמריקה, באדיבותם של פאביו קנבארו ומאדג'ר, שחקן כדורגל החופים הפורטוגלי:

בית א':
1. מקסיקו 
2. הונדורס
3. קורסאו/אל סלוודור
4. קנדה/בליז

בית ב':
1. קוסטה ריקה
2. פנמה
3. גרנאדה/האיטי
4. ג'מייקה/ניקראגווה

בית ג':
1. ארצות הברית
2. טרינידד וטובגו
3. סט. ויסנט/ארובה
4. אנטיגווה/גוואטמלה

צילום: רויטרס

אפריקה

סמואל אטו ורינאט דסאייב, שוער העבר של ברית המועצות, התכבדו בקביעת 13 המפגשים שבשלב המוקדמות הראשון של אפריקה:

סומליה - ניז'ר (המנצחת תפגוש בסיבוב השני את קמרון)
דרום סודאן - מאוריטניה (תוניסיה)
גמביה - נמיביה (גיניאה)
סאו תומה - אתיופיה (קונגו)
צ'אד - סיירה לאון (מצרים)
קומורוס - לסותו (גאנה)
ג'יבוטי - סווזילנד (נגיריה)
אריתראה - בוצוואנה (מאלי)
איי סיישל - בורונדי (הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו)
ליבריה - גיניאה ביסאו (חוף השנהב)
הרפובליקה המרכז אפריקאית - מדגסקר (סנגל)
מאוריציוס - קניה (קייפ ורדה)
טנזניה - מלאווי (אלג'יריה)

שלב המוקדמות השני:
סודאן - זמביה
לוב - רואנדה
מרוקו - גיניאה המשוונית
מוזמביק - גאבון
בנין - בורקינה פאסו
טוגו - אוגנדה
אנגולה - דרום אפריקה

צילום: רויטרס

הגרלת שלב הפלייאוף

ההגרלה הראשונה של הערב היא של שלב הפלייאוף שיערך בסיומם של המשחקים, ובמסגרתה נקבע כי הנבחרת שתסיים במקום הרביעי בבית של צפון ומרכז אמריקה תפגוש את הראשונה בטורניר המוקדמות של אוקיאניה. הנבחרת שתסיים במקום החמישי באסיה תפגוש את הנבחרת שתסיים חמישית בדרום אמריקה. ההגרלה הבאה תקבע את סידור הבתים של המוקדמות ביבשת אפריקה.

ולדימיר פוטין וספ בלאטר נגד כל העולם

כשוולדימיר פוטין לשמאלו, נושא ספ בלאטר דברים בפתיחת טקס הגרלת מוקדמות גביע העולם ("אנחנו מצפים לאירוח רוסי מסורתי"). פוטין נראה כמו מי שמבקש לוודא שבלאטר אומר את הדברים הנכונים, אחרת...

צילום: רויטרס

חלוקת הדרגים באירופה

דרג 1: גרמניה, בלגיה, הולנד, פורטוגל, רומניה, אנגליה, וולס, ספרד, קרואטיה.

דרג 2: סלובקיה, אוסטריה, שווייץ, איטליה, צ'כיה, צרפת, איסלנד, דנמרק, בוסניה.

דרג 3: אוקראינה, סקוטלנד, פולין, הונגריה, שוודיה, אלבניה, צפון אירלנד, סרביה, יוון.

דרג 4: טורקיה, סלובניה, ישראל, אירלנד, נורווגיה, בולגריה, איי פארו, מונטנגרו, אסטוניה.

דרג 5: קפריסין, לטביה, ארמניה, פינלנד, בלארוס, מקדוניה, אזרבייג'אן, ליטא, מולדובה.

דרג 6: קזחסטאן, לוקסמבורג, ליכטנשטיין, גיאורגיה, מלטה, אנדורה, סן מרינו.

מישל פלאטיני, היום בסנט פטרבורגצילום: רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ