הארץ
E

סרטים מומלצים: 180 הקלאסיקות שכל חובב קולנוע חייב להכיר

E

מהאזרח קיין ועד הלהקה, מסלאח שבתי עד ספרות זולה: מבקר הקולנוע של "הארץ" בחר את אבני הדרך של המסך הגדול בארץ ובעולם. אתם מוזמנים לסמן במה כבר צפיתם, לראות כמה נותר ברפרטואר ואיפה אתם עומדים ביחס לשאר

סרטים מומלצים: על הרשימה

היצע הסרטים שהוגש בפניכם אינו מבקש לייצג את מבחר הסרטים הטובים ביותר בתולדות הקולנוע הלא-ישראלי והישראלי כאחד; הוא כולל סרטים טובים יותר וטובים פחות. מה שהניע את בחירתי הוא להבליט את אותם סרטים שהייתה להם חשיבות בתולדות הקולנוע בכללותו ובהקשרם הלאומי הספציפי, וכן שהשפיעו על התפתחותי מחובב קולנוע למי שהפך אהבה זו למקצוע שהוא מחויב לו. כדרכן של בחירות כאלה היא מזדמנת, מקרית אפילו; סרטים מומלצים רבים חסרים בה, וקרוב לוודאי שבנסיבות אחרות, סרטים שנכללים ברשימה היו מוחלפים באחרים. אף שניסיתי להתקרב להווה ככל שניתן, והגם שבשנים האחרונות הופק מספר לא מועט של סרטים טובים, הרי שבכל מה שקשור לקולנוע הלא-ישראלי, עצרתי בראשיתו של העשור הנוכחי. זאת כיוון שנדרשת פרספקטיבה כדי להעריך את חשיבותו והשפעתו של סרט. בבחירותיי בסרטים הישראליים התקרבתי להווה יותר, לא כי פרספקטיבה אינה נחוצה גם להם - אלא כי זהו ההווה שבו אני חי, והוא היחיד שיש לי.

ומה עם "פני צלקת" של בריאן דה פלמה (1983), "הטוב, הרע והמכוער" של סרג'יו לאונה (1966) ו"ביג לבובסקי" של ג'ואל ואיתן כהן (1998)? ספרו לנו בתגובות כאן למטה מה חסר לכם ברשימה.
ואת אתגר 196 הספרים כבר ניסיתם?

ראיתי 0 מתוך 180 סרטים (0%), יותר מ-0% מכלל המשתתפים

בחסות