אל תספרי לנו שאת נמשכת לגברים וההשתקה שמפילה בפח רווקים: הטוקבקים של השבוע

הורות, פסיכומטרי, קצבאות נכים, השוואות לנאצים ולהפסיק להצביע לשרה. בכל יום נשלחים לאתר "הארץ" אלפי טוקבקים, הנה כמה שכדאי מאוד לקרוא

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסרט "למה לצפות כשאתם מצפים"
מתוך הסרט "למה לצפות כשאתם מצפים"צילום: יח"צ

אחת ש"נפלה בפח"

בתגובה לכתבה ילדים זה לא כיף

אני אמא לשני ילדים קטנים. מסכימה עם כל מה שכתבת, למעט המשפט: "הרי נכנסת לזה בעיניים פקוחות לרווחה". במדינת ישראל עד היום קיימת השתקה הורית שלא מאפשרת לרווקים להבין לאן הם נכנסים... הורות בישראל היא כמעט לא מבחירה. הלחץ העדרי לא מאפשר כמעט אלטרנטיבה. הכתבה שלך היא קול אמיץ במרחב של רמאות. תודה.

מרומה

אלהוריות

בתגובה לכתבה ילדים זה לא כיף

לו אלהוריות הייתה אופציה לגיטימית מבחינת מכבש הלחץ העדרי, לו לא היו מחמרים בנו להתרבות או לא להיות, הרבה אנשים שהיום הם הורים, היו בוחרים בה ללא היסוס. ניסן, כשהילד הקסום הזה ילך לצבא, עוד תבין שעד עכשיו היה לך גן-עדן. גם אם מדמיינים תינוק מתוק וחייכני, או משחק כדורגל עם הילדה, ממש לא חייבים לממש את זה. אלה רק כמה רגעים ספורים ונדירים, דמיונות ואידאלים שנשתלו בראשינו ע"י אנשים שלא יהיו שם תמיד להחזיק לך את היד, להחליף חיתול מלא קקי לתינוק שלך בארבע בבוקר ולממן אותו עד גיל 40. רגעים נדירים של "כיף" בתוך ים של חרדות, חובות ואכזבות. לו אלהוריות הייתה אופצייה פופולרית יותר, רק הורים שבאמת מתאימים להורות היו הופכים להורים. הרבה פחות אסונות ניאורוטיים היו מסתובבים פה אומללים ומאמללים.

מיכל

נושאת כרומוזום X לא במיוחד חכמה, הכנסי

בתגובה לכתבה השרים דחו שורת הצעות חוק למען זכויות הלהט"ב

אם להודות שאתה הומו זה להכריז מה אתה עושה במיטה, אזי להודות שאת סטרייטית, זה להכריז מה את עושה במיטה. אם בכל פעם שאני אומר "אני ובן זוגי", אני מכריז שאני שוכב עם גברים, אזי בכל פעם שאת אומרת דברים כמו "אני ובן זוגי" או "אני ובעלי" או גרוע מכך "הילדים שלי", הרי שאת מצהירה שאת שוכבת עם גברים, ולראיה, נולדו לך מזה ילדים. אז אם ממני מצופה להשאיר את מה שאני עושה במיטה, אז גם ממך מצופה. אל תספרי לי שיש לך בעל, או שאת נמשכת לגברים, או שיש לך בן זוג, או שנולדו לך ילדים, כי איש לא מעוניין שתנופפי למולו במה שאת עושה במיטה שלך. פמיניסטית עאלק.

גייז בטורבו

נכה אחד העם אחד

בתגובה לכתבה השרים דחו שוב את ההצבעה על העלאת קצבאות הנכים

לגבי הדחייה - אני כועס על זה שאני אזרח נכה במדינה הזו. אני כועס שאחרי שירות צבאי אני צריך לחיות בשפל המדרגה. אני כועס על שלא מתייחסים בכבוד לאנשים מבוגרים לניצולי שואה או לכל הנכים באשר הם. אני כועס על זה שבמדינת ישראל 2017 יורקים כל חברי כנסת וכל שרי הממשלה שהצביעו בעד הדחייה. כי אנחנו לא חשובים להם לא נראים טוב או לא מביאים תועלת בעולם הזה. כמה עוד אפשר להתכחש לנכה. להזרים כספים לשטחים כבושים ולמשול בעם אחר או להזרים לאוכלוסייה שלא מביאים תועלת ויוצאים להפגין כדי לסגור את המדינה בשבילם יש לכם כסף כמו ספסרים שמחפשים תענוגות לאייטם תקשורתי. אתם מגעילים אותי בתור נכה, הכבוד שלכם לתושבי המדינה ירד לזנות. אתם פשוט נהנים להכאיב לנכים שלא יודעים לדבר או להביע את זעקתם אבל הכדור בסוף יתגלגל לידיים שלכם. אין לי כוח יותר לצעוק או להפגין אבל פשוט מאוד אתם מגעילים אותי. אתם פשוט מאוד לא שווים יותר משקית של פח זבל. אותכם לא צריך להתעסק ולהבין, אותכם צריך לזרוק לזבל שונאי נכי ישראל. מושחתים הון שלטון ועולם תחתון ועיתון.

אזרח נכה במדינה

ימני הגון 

בתגובה לכתבה איך אתה ישן בלילה, ימני הגון?

לפעמים מתעורר באמצע הלילה אבל חוץ מזה ישן מצויין. נחמד ששאלת.

מישהו

בילדותי בחג החנוכה הורים לילדים שמאלנים היו מוחקים את האות נ מהסביבון

בתגובה לכתבה לא נס ולא נעליים - הפסיקו למצוא את האל בצירופי המקרים

ואם שכחו או בחרו שלא למחוק, והילד היה שואל מה משמעות האות נ, היו מחזיקים לכל מקרה שלא יקרה נקניק מורטדלה גדול כזה או אחר.

אא

תגיד, אתם ממש לא יכולים בלי האובססיה הזו

בתגובה לכתבה בעלי הבית של ירושלים שוב חופרים

להשוות את ישראל בכל הזדמנות לגרמניה הנאצית? חופרים קברים כדי לבנות בניין - גרמניה הנאצית; חייל בודק פלסטיני במחסום - גרמניה הנאצית; כרטיסן קונס מישהי ברכבת - גרמניה הנאצית. עולם הדימויים של השמאל הישראלי מסגיר את המנטליות הפתולוגית של בעליו הרבה יותר משהוא מתאר איזשהו דבר הקרוב במידה מינימלית למציאות. אני כבר לא מדבר על זילות השואה האיומה שלמרבה הבושה נעשית בידי יהודים, אבל איזו מנטליות מעוותת צריכה להיות לבני אדם שחיים בעולם אסוציאציות מחליא כזה?

עובד

כָּל אַלְמָנָה וְיָתוֹם לֹא תְעַנּוּן

בתגובה לכתבה המדינה הכריזה על פלסטינית נפקדת כדי להפקיע פיצויים על מות בעלה הישראלי

כָּל אַלְמָנָה וְיָתוֹם לֹא תְעַנּוּן. אִם עַנֵּה תְעַנֶּה אֹתוֹ, כִּי אִם צָעֹק יִצְעַק אֵלַי - שָׁמֹעַ אֶשְׁמַע צַעֲקָתוֹ. וְחָרָה אַפִּי וְהָרַגְתִּי אֶתְכֶם בֶּחָרֶב, וְהָיוּ נְשֵׁיכֶם אַלְמָנוֹת וּבְנֵיכֶם יְתֹמִים

ד"ר שוקי חפציבה

פסיכומטרי? בגרות?

בתגובה לכתבה הפסיכומטרי הוא דווקא כלי מיון טוב

שלום, נראה לי שהשורות הראשונות שמזהות שבישראל יש מעט מקומות לימוד, מגדירות היטב את הבעיה. קרוב משפחה שלי, עשה שלושה פסיכומטרי, ועדין לא הגיע לרף הדרוש ללימודי רפואה בארץ. היום הוא רופא לב בעל קליניקה רווחית וטובה ברומניה. ככה שיש בעיות. בכיוונים רבים. על הבגרות אינני מדבר בכלל. לומדים לשמן ולא לחשוב. עובדים עם תקצירים של תקצירים ומתיישרים פוליטית לפי משרד החינוך. לא רק שאין מחשבה מקורית, אין מחשבה כלל!

אחד העם

המושג "מאפיה" קטן על מנהיגי המדינות ושולחיהם בעלי ההון

בתגובה לכתבה ילדי הקט, המנהיג שלנו הוא גנגסטר

הם מבצעים תרגילי עוקץ במאות מיליארדי דולרים על חשבון רווחת האזרחים בארץ ובעולם. העברת הכסף שלנו לטייקונים מתבצעת בקנה מידה גדול כשמדובר בסכומים אסטרונומיים: המנהיגים מחרחרים מלחמות מיותרות וקונים נשק במאות מילארדים כדי להעשיר את טייקוני הנשק, מפחידים אותנו ממגיפות, אפילו משפעת, כדי שהמדינה תרכוש חיסונים במיליונים, ממציאים סיפור על התחממות גלובלית ומקציבים לצורך העניין מאות מיליארדי דולרים מכספי משלמי המסים (זה בלט במיוחד כשהעולם בער על ידי דעא"ש, אך מנהיגי העולם התכנסו באופן דחוף כדי לדון ולהקציב כסף דווקא לעצירת ההתחממות הגלובלית במעלה אחת...), משברים כלכליים שמטרתם העברת כסף ממשלם המסים לבנקים העוצמתיים "כדי שלא יתמוטטו" (כשהבנקאים מגיעים לפגישות עם הפוליטיקאים במטוסים פרטיים...) ועוד. תרגילי עוקץ בסכומים אסטרונומיים על חשבון רווחתם של האזרחים ובריאותם. תחשוב איך היו נראים חיינו אם כל הכסף הזה היה מופנה לרווחתינו. גם הדיווחים על שיפוץ תשתיות, הקמת אמצעי תחבורה משוכללים ועוד נשמעים לנו כאילו מטרתם לדאוג לרווחת האזרחים, אך למעשה מדובר בדרך של העברת כספים ממשלם המסים לכיסי הטייקונים והעשרתם. כך, למשל, רכבת העמק עלתה למשלם המסים 4 מיליארד שקל!!! 4 מיליארד! מתקציב שנתי של כ-420 מיליארד ש"ח, ישראל מעבירה כ-60 מיליארד לטייקוני הנשק וכ-140 מיליארד לבנקים על קרן וריביות בשנה! כלומר עוד לפני שמתחילים את השנה, כמחצית מכספי משלם המסים הישראלי הולך לכיסי הטייקונים מבלי שהישראלים מקבלים כל תמורה על כסף זה.

אני

מות האלוהים

בתגובה לכתבה התשובות המדעיות לכל הטיעונים שמפקפקים באבולוציה

אלוהים מת לפני 80 שנה בערך

יורם

נער גבעות

בתגובה לכתבה גדעון לוי, הגזמת

אז אתה אומר שמגיע פצוע שיכול להיות מחבל (הוא כנראה לא היה אבל אתה מודה שאין לכם איך לבדוק זאת) והוא תופס מיטה בטיפול נמרץ כשיש ארבעה חולים שזקוקים למיטה הזו? וואלה, אתה הגזמת.

ליאב

התמודדות שרה בבחירות הבאות 

בתגובה לכתבה בתום שמונה שנות עימותים עם אובמה, נתניהו מחפש תמונת ניצחון בבית הלבן של טראמפ

זהו. בבחירות הבאות אני לא מצביע יותר לשרה. לא עצמאית מספיק.

מה הוא קורא את הנאומים שלך??

הכי חשוב אל תכניסו מינים שנעלמו. אל תשחקו את האח הגדול

בתגובה לכתבה חגיגה בעמק

הטעות הגדולה של רשות הטבע והגנים היא שהם מחזיקים עצמם כעורכי האח הגדול. הם חושבים שחיה שנכחדה מאזור מסוים בארץ משאירה וואקום שמאפשר את החזרתה בכל רגע נתון. הטבע משנה עצמו, לפעמים מדובר בשינויים פנימיים ופעמים בלחצים חיצוניים. אך שינויים אלו לא משאירים וואקום. אין מקום להחזיר חיות שנכחדו ממקום החיים בו חיו. החזרה זו משבשת את האיזונים שנוצרו בטבע באותו אזור. כך נכחדים היום הצבאים ברמת יששכר, בזכות הכנסת הזאבים. המעבירים את מחלת הפה והטלפיים, מירדן לצבאים ברמת יששכר.

רונן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ