הטוקבקים של השבוע

שקית, דרדסית והצמות של נתניהו יצאו לבר

וגם פנייה נרגשת לרמטכ"ל, מכתב דמיוני על חיי הלילה החדשים וסלידה בוטה מ"האח הגדול". זה מה שהעסיק את הטוקבקיסטים שלנו השבוע

הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דרדסית בנימין נתניהו שקית
צילום: בלומברג, אי-פי וסוני
הארץ

אני שונא דרדסים

בתגובה לכתבה דמותה של דרדסית הוסרה משלטי חוצות בבני ברק "כדי לא לפגוע ברגשות התושבים"

אני שונא דרדסים, אבל אאבק על זכותה של דרדסית להופיע על הפוסטר!

חתחתול

צמה בלונדינית

בתגובה לכתבה כל צבעי נתניהו

בקיצור, אתם מתים על ביבי, תודו. אז למה אתם כל הזמן מושכים לו בצמות?

הארץ מאוהב

אני קוראת לך, אדוני הרמטכ"ל: הפסק את השימוש הנוראי הזה בילדים

בתגובה לכתבה אמו של בן 8 בחברון: חיילים אילצו אותו להצביע על מיידי אבנים 

הסתכל על תמונת הילד הקטן שמוליכים החיילים, כדי שיביא אותם אל זורקי האבנים, במקרה ה"טוב" הילד הזה יקבל מכות רצח מההורים של הילדים עליהם הוא יצביע. במקרה ה"רע" הילד הזה יהיה בבגרות מחבל! הסתכל על התמונה, אדוני הרמטכ"ל, ואמור לנו ביושר: האם גם בילדי המתנחלים, אחיהם של "נוער הגבעות" עשית שימוש כזה לאחר שהם שרפו בתים של ערבים על יושביהם? ההתנהלות הנוראית הזו מעלה בזכרוני סיפורים ששמעתי על ילדים יהודים בשואה שהוכרחו להסגיר לגרמנים את בני משפחתם המסתתרים!

רותי, ת"א

חבל שהילד לא הרים את שתי ידיו באוויר - אולי זה היה מזכיר את התמונה

בתגובה לכתבה אמו של בן 8 בחברון: חיילים אילצו אותו להצביע על מיידי אבנים

המפורסמת מהשואה. אך כנראה שגם זה לא היה מזיז לממשלה הלאומנית-דתית הזו

רק זה? מה עם קילומטרים של ניילון נצמד סביב משטחי סחורה?

בתגובה לכתבה מי באמת שואל את עידו רוזנבלום על הסל הרב־פעמי שלו?

ראיתם פעם איך מגיעים משטחי סחורה לסופר? (ובעצם בכל מסחר ושילוח סיטונאי) המוצרים מונחים באופן מסודר על משטח עץ, ואז מכונות מיוחדות עוטפות את כל הערמה באיזה 20 שכבות של ניילון נצמד ברוחב 2 מטר כדי שכל הערמה לא תתפרק בזמן ההעמסה וההובלה במשאיות. כמובן שכל הניילון הזה נזרק כמה שעות אחרי כן בנקודת היעד. וזו רק דוגמה אחת מכל הניילון והפלסטיק לשימוש חד פעמי שאנחנו זורקים בבית, במסחר ובתעשיה. שקיות הגופיה הן שבריר האחוז מכל הפלסטיק שנזרק אחרי שימוש חד פעמי, וחוק השקיות הוא סתם פופוליסטי שעולה לנו בכסף. הפתרון האמיתי לבעיה הוא מעבר לחומרי פלסטיק שמתכלים במהירות וידידותיים לסביבה.

יובל

יריקה בפרצוף

בתגובה לכתבה איך אתם לא מזהים את האיכות התיאטרונית של "האח הגדול"?

יריקה בפרצוף של החינוך, יריקה בפרצוף של התרבות, יריקה בפרצוף של האינטיליגנציה של הצופה, יריקה בפרצוף של הסובלנות והאדיבות, יריקה בפרצוף של הפרטיות, יריקה בפרצוף של הצניעות. רק פרובוקציות זולות, תוכן ירוד, מציצנות, הולכים מכות בואו נצלם, וכמובן - כסף - כסף - כסף - נחלוב את הפרה הזאת עד שלא ישאר בה טיפת חלב אחת, נזהם את הבאר - הוא גם ככה מזוהם, נעזור לשחרר את השד העדתי מהבקבוק - אף אחד לא יאשים אותנו כי אנחנו בידור, ובטוח שיהיו גם כמה עיתונאים שיעזרו לנו לשכנע את הציבור שאנחנו כבר יודעים שהוא מטומטם - שמה שאנחנו עושים זו אומנות. אני? יריקה בין העיניים. חארות.

דן 

גדעון, זה דור ה-youtube. שקף לנו את המציאות הזו בסרטונים

בתגובה לכתבה הסלפי של ישראל

ה"אפרטהייד" (במובן "חיים בנפרד", לא אופן השליטה) גרם לכך שהאוכלוסיה הישראלית לא רואה הדיכוי הפלסטיני. האם יש דרך להגביר את הנראות של פלסטינים נורמליים? האם יש מפורסמים פלסטינים נגישים לקהל הישראלי? האם יש צלמים שיכולים לשקף לנו את המציאות הפלסטינית אל מול כוחות הבטחון, בצורה של סרטונים קצרים לדור קצר הרוח?

נורמן

יומני היקר

בתגובה לכתבה אחרי שגייסה 100 אלף שקל, "לילה טוב" הנאבקת בהטרדות מיניות תהפוך לעמותה

"יומן יקר, אתמול בערב ישבתי במועדון השועל והחסידה. ישבתי לי על הבר, נינוחה במרחב האישי שלי כשלפתע פתאום התיישב מימיני גבר לבן פריווילגי, הרגשתי מאויימת אבל לא אמרתי דבר, מאחורי הגיח מתנחל מזוקן עם כיפה על הראש והתיישב משמאלי, קפאתי.. ידעתי שמדובר באנשים מסוכנים ביותר שבמקרה הטוב מסתפקים באונס האדמות של הפלסטינים. הלבן הפרווילגי פנה אלי בשפה פוגענית והמתנחל הביט עלי במבט מחפיץ. לא יכולתי שלא להזכר בהסללה שעברו הורי, בדי די טי, בחטיפת ילדי תימן ובהקרנות נגד גזזת.. הרגשתי סחרחורת, שמתי לב שהברמן השרירי מרים את זרועו ואז קלטתי! יש לו על הזרוע סרט "עברתי הדרכה למניעת הטרדות". ידעתי שאני בידיים בטוחות.. ואכן הברמן הבחין מיד במצוקותי, הוא הורה לפריוולגי ולמתנחל לפנות מיד את הבר ולא יוכרזו פרסונה נון גרטה במועדון. וכך לאורך כל הערב נשמרו המקומות מימיני ומשמאלי פנויים והמרחב האישי שלי מוגן. חזרתי הביתה והספקתי לקרוא עוד פרק בספר הנפלא "אל תתני לו להסגביר לך". לילה טוב.

בוגרת החוג

כרגיל, מרתק

בתגובה לכתבה דברים שאני מזכירה לעצמי לשכוח של שיר ראובן 

אלעד

זן חדש של סרטנים בחוף ברבור עכו

בתגובה לכתבה שני מינים פולשים מאזור ים סוף אותרו סמוך לחופי הים התיכון בצפון הארץ

היי גיליתי שבמים הרדודים בחוף ברבור עכו חיים המוני סרטנים מזן שלא היה שם לפחות לאורך שנות השמונים ויותר. ניחשתי שהגיעו מים סוף, אולי באמת זה נכון. מזמינה אתכם המומחים לבדוק אותם.

ארבל

אני אשכנזי ואני מרגיש כמו מיעוט מדוכא במדינה הזו.

בתגובה לכתבה זה לא יעזור להם, לעיוורי הצבעים מרצון

היום ישראל שייכת לכם. ניצחתם. אני זה שלא מרגיש בבית פה.

h

בערות היא כוח. מלחמה היא שלום. חירות היא עבדות.

בתגובה לכתבה ילדים, בורות זה סבבה

וכך זה פועל: נוער נבער מתגייס בשמחה להילחם ולמות במלחמות מנהגיו. אלה מהם שחוזרים שלמים (יחסית), הופכים עבדים בשכר מינימום, יולדים ומגדלים את דור בשר התותחים הבא...

אחת העמך

אסמול, יש לי שאלה

בתגובה לכתבה השמאל הקריב את היושר והאמינות

מה הקטע האובססיבי שלכם עם סמולנים שהתיימנו (ציפר, לינור וכו׳). למה אתם כה אגרסיביים ואלימים כשמדובר בסמולן שהתיימן? אתם מרגישים כאשה נבגדת? אתם מרגישים כמו שדני הרגיש כשנורית אכלה התפוח, הפרח זרקה בחצר והלכה לשחק עם ילד, עם יחד אחר?

הורנר

קצבת זקנה ליחיד נטו 1700 ש"ח!

בתגובה לכתבה סביב נתניהו יהום הסער - אך דעתו משתבשת מזהות המגישה בתאגיד

עשרות אלפי קשישים חיים במדינה ללא פנסיה וללא דירה בבעלותם. תראו לי מי מסוגל לחיות רק על סכום כזה ולשלם שכירות, תרופות, אוכל וחימום? ולביבי ושרה לא איכפת - רק איכפת להם כיסא ראש הממשלה. יש להגדיל את קצבת הזקנה לקשישים חסרי פנסיה ודירה לגובה שכר המינימום, שבתמורה גם יעודדו את בכלכלה המקומית הקרובה אליהם כמו קניות במכולת, בית המרקחת, מוניות, מתנות לנכדים.

מאיר

אני אוהב את ערוץ 1 - אבל הייתם צריכים להסכים להורדת שכר

בתגובה לכתבה בעל השכר הגבוה ברשות השידור: הקהל מחפש אשפה

אני צופה ברבים משידורי הערוץ הראשון - והארץ היתה תוהו ובוהו, היהודים באים, חדשות, יומן - בהחלט יש מה לראות והרבה יותר איכותי בשבילי מכל ערוץ אחר. אבל עודד שחר יקירי, לעבודה שאתה עושה (איכותית, אין ויכוח) מספיק גם מחצית מהשכר המופרך שלך. ואתה יודע מה - נעזוב אותך, אתה סטאר (באמת). מדוע טכנאי או תאורן צריכים להרויח 20,000 שקל לחודש? שנים חלבתם אותנו הציבור כמו שחברת חשמל חולבת ועוד גופים. אז נפל הפור עליכם ורוצים שתקצצו בשכר. התרגלתם כל כך לטוב עד שאינכם רואים בצורה אובייקטיבית שהיה עליכם להסכים ולקצץ שכר. לא הסכמתם, כעת תלכו הביתה והערוץ יתאדה. חבל ועצוב לכולם.

שנים חלבתם אותנו יפה יפה.מספיק

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ