זקוקים לטיפת אוויר צח? סעו למלון

מספר גדל והולך של בתי מלון ברחבי העולם מאפשרים לאורחיהם להזמין חדרים שבהם מותקנות מערכות סינון מיוחדות שמספקות אוויר צח במיוחד. האם בקרוב בישראל?

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

תשכחו מהצעות מפתות לבריכה מושקעת, ספא או מיני בר. מספר גדל והולך של בתי מלון ברחבי העולם מאפשרים לאורחיהם להזמין חדרים שבהם מותקנות מערכות סינון וטיהור אשר מצמצמות על למינימום את סכנת זיהום האוויר ומספקות אוויר נקי יותר.

"האוויר בתוך מבנים הוא לפעמים באיכות ירודה ביותר", אומרת בת' מגרוטי, מנהלת מחקר במכון Global Wellness, מלכ"ר בתחום תעשיית הבריאות. "בתי המלון מתמודדים עם התופעה על ידי התקנת מערכות מתוחכמות המשפרות את איכות האוויר בחלק מהחדרים". הביקוש לאוויר נקי הוא חלק מהעניין הגובר בתיירות בריאותית, אומרת מגרוטי. התנאים בחוץ עשויים להיות גורם משמעותי יותר. על פי נתונים שפירסם ארגון הבריאות העולמי בשנה שעברה, 90% מאוכלוסיית העולם שואפים אוויר מזוהם. אתרי תיירות עירוניים פופולריים רבים, בייחוד במדינות מתפתחות, ידועים בערפיח המזיק המכסה אותן. שריפות באזורים פתוחים הפכו לתופעה שכיחה והדבר משפיע על איכות האוויר בשטחים המשתרעים על פני מאות קילומטרים רבועים. מטיילים הסובלים מבעיות בדרכי הנשימה או מאלרגיות יפיקו תועלת רבה מהאפשרות לנשום אוויר נקי.

ניו יורק טיימס

c.2020 The New York Times Company

תגובות